FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Îndemn de totul sau nimic pentru Gigi Becali: „Să-l țină tot meciul pe teren și dă 30 de goluri până în vară! Dacă nu, MĂ LAS de fotbal”

Andrea Compagno, al doilea de la stânga la dreapta // foto: Imago Images

Articol de GSP - Publicat marti, 06 septembrie 2022 09:18 / Actualizat marti, 06 septembrie 2022 09:38

Marcel Pușcaș (61 de ani), președintele de la FCU Craiova, l-a îndemnat pe Gigi Becali, patronul FCSB, să îl „transforme” pe Andrea Compagno în titular incontestabil. Pușcaș pariază că atacantul italian ar marca astfel 30 de goluri pe sezon: „Altfel nu mă mai ocup de fotbal în viața mea”.

Marcel Pușcaș, președinte la clubul de la care Andrea Compagno a ajuns la FCSB, are încredere totală în vârful din Peninsulă, ales jucătorul lunii august în ancheta lunară a Gazetei Sporturilor

Pușcaș a transmis un mesaj public pentru Gigi Becali, în direct la TV, prin care a „pariat” că Andrea ar înscrie 30 de goluri până la finalul sezonului, cu condiția ca acesta să joace integralist meci de meci. Altfel, susține că iese din fotbal!

Trei săptămâni de Vadim Rața = Un an de Moruțan! Cât a încasat FC Voluntari de la Gigi Becali pentru „împrumutul” mijlocașului moldovean
FCSB

Marcel Pușcaș, îndemn de totul sau nimic pentru Gigi Becali în cazul lui Andrea Compagno

„Dacă se uită domnul Becali (n.r. - la emisiune) și vrea ca cineva să-i dea 30 de goluri anul ăsta, trebuie să-l «uite» pe teren. Din minutul 1, până în minutul 90. Până în vară.

Dacă nu dă 30 de goluri, nu mă mai ocup de fotbal în viața mea. Dar să-l uiți pe teren, din minutul 1, până în minutul 95, indiferent că îl huiduie, că îl ceartă. Uită-l acolo! Dacă îl schimbi în minutul 25 și mai spui că nu știu ce face, iar apoi îl bagi în minutul 80...”, a afirmat Pușcaș la Pro Arena

Transferat de FCSB pentru 1,5 milioane de euro, Andrea Compagno a debutat cu gol pentru clubul roș-albastru. A înscris în eșecul cu Farul, scor 1-3