FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FARUL 4-3

Rădoi, „dator” la jucătorii lui: „Le-am promis și o să plătesc”

CSU Craiova - Farul 4-3 | Mirel Rădoi, antrenorul oltenilor, dezvăluie că le va oferi o masă jucătorilor săi după succesul de la Severin.

Articol de GSP - Publicat marti, 06 septembrie 2022 00:08 / Actualizat marti, 06 septembrie 2022 00:10

„Am arătat doar 30-40% din forța noastră în prima repriză, apoi am controlat jocul în partea a doua. Greșelile la pase au venit ca urmare a mișcărilor târzii. Pasele au părut contratimp, dar de fapt mișcările au fost întârziate. La pauză am reglat anumite lucruri tactice. Le-am zis că dacă am marcat două goluri în prima parte, putem să reușim asta și în repriza a doua, cu amendamentul că nu mai putem încasa gol.

Gică Hagi, supărat pe jucătorii săi după înfrângerea cu CSU Craiova: „Cei care au intrat nu au adus nimic”
CSU Craiova - Farul 4-3

Am avut încredere, curaj în partea a doua, le-am zis să nu stăm cu capul în pământ, nu avem nicio șansă dacă stăm așa și în acest caz ar trebui să rămânem la vestiare. Acum, sunt dator la ei cu o masă, le-am promis la pauză că voi plăti o masă dacă dăm două goluri în repriza a doua și nu mai primim”, a declarat Rădoi la Prima Sport 1.

Alte reacții după CSU Craiova - Farul 4-3:

Mai vrem să acoperim două poziții, să vedem ce jucători liberi găsim în zilele următoare
Mirel Rădoi, antrenor CSU Craiova

În prima repriză am greșit toate pasele, dar a fost important că am marcat două goluri și am intrat cu un moral mai bun la pauză. Mister ne-a trezit la pauză. Ne-a dat încredere, ne-a spus că prima repriză a fost doar un accident. Acum avem un moral mai bun, trebuie să dăm totul pe teren și să ne apropiem de podium
Andrei Ivan, atacant CSU Craiova

Mă bucur că am reușit să marchez și să obținem victoria. Este o zi specială pentru mine. Soția mea a născut un băiețel. Îmi doresc să marchez cât mai mult în acest sezon, să-mi ajut echipa. Eu îmi văd de treabă, ascult doar de Mister și de cei din club. Nu mă interesează părerile contestatarilor
Jovan Markovic, atacant CSU Craiova

VIDEO CU GOLUL. Torje, lob de la 20 de metri peste portarul Craiovei

Cele mai tari imagini din CSU Craiova - Farul

+5 FOTO

Clasamentul actualizat din SuperLigă

Citește mai multe știri de actualitate:

Revine un fotbalist-cheie la FCU Craiova! Mititelu: „Jocul echipei se va schimba”

Altă eroare mare de arbitraj în Liga 1 » Ion Crăciunescu: „Nici n-ai nevoie de VAR aici!”