FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 0-2

Dan Petrescu a făcut iureș în vestiar la pauză: "Nu înțelegeam de ce"

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 noiembrie 2017 23:03

Dan Petrescu, antrenorul lui CFR Cluj, recunoaște că la pauza meciului cu Dinamo, când scorul era 0-0, a intrat la vestiar și a avut un mesaj dur față de jucătorii săi. În cele din urmă, ardelenii s-au impus cu 2-0.

"Știam că Dinamo are nevoie neapărată de victorie și că dacă vom ține 0-0 va intra în panică. În prima repriză n-am prea avut ocazii. La pauză a fost cel mai dur moment al meu cu jucătorii de când sunt la CFR. Am fost puțin mai dur cu ei și văd că a funcționat. Nu înțelegeam de ce nu avem agresivitate, de ce greșim atâtea pase, de ce nu avem entuziasm.

În afară de Hoban și Omrani care au fost la un alt nivel în prima repriză ceilalți nu știu ce era cu ei. Parcă fiecare aștepta să se întâmple ceva. Le-am spus că dacă vom juca la fel Dinamo ne va bate și că trebuie să rezistăm. Acum trebuie să ne concentrăm la ultimele meciuri și apoi vom vedea ce obiectiv ne vom fixa", a declarat Dan Petrescu la Look TV.

"Nu ne așteptam să fie golgeter Culio. Ne bucurăm că am primit iar penalty. Culio vrea să mai joace doi ani, după care îl aștept cu drag în staff-ul meu" Dan Petrescu