FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - SEPSI 2-1

Detaliul remarcat de Dan Petrescu în jocul campioanei: „M-am mirat și eu!”

Articol de GSP - Publicat luni, 17 octombrie 2022 23:45 / Actualizat luni, 17 octombrie 2022 23:45

CFR Cluj a învins-o pe Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-1, în ultimul meci al rundei cu numărul 14 din SuperLigă. Dan Petrescu (54 de ani), antrenorul „feroviarilor”, a fost plăcut surprins de ritmul pe care elevii lui l-au susținut.

CFR Cluj a început cu un pressing extrem de agresiv partida cu Sepsi. Chiar și Dan Petrescu a fost surprins de intensitatea elevilor lui.

Sepsi atacă arbitrajul cu CFR Cluj: „Suntem la box? Haideți să ne urcăm în ring!” + Cum arată Dumitrescu după meci
CFR CLUJ - SEPSI 2-1

Dan Petrescu, după CFR Cluj - Sepsi 2-1

„Orice victorie e importantă, mai ales când joci cu Sepsi. Are un lot fantastic și un antrenor foarte bun. E o victorie meritată. În prima repriză am controlat jocul, dar eu dat ei gol.

M-a nemulțumit cum am gestionat ultima fază a meciului. Nu ar trebui să se mai întâmple asta pentru că suntem o echipă cu jucători cu experiență. Felicit toată echipa pentru o victorie foarte, foarte importantă.

În prima repriză am jucat bine, am făcut pressing. M-am mirat că am putut susține acest pressing. Dar nu a mai fost la fel în repriza a doua. Mă nemulțumește și că cei de pe bancă nu au intrat la fel de bine ca titularii”, a spus Dan Petrescu la Orange Sport.

VIDEO CU FAZA. Karlo Muhar, gol decisiv în CFR Cluj - Sepsi 2-1