Alte știri din fotbal
Pleacă de la U Cluj 100%! E și pe placul lui Daniel Pancu
0
Chilipir pentru Dinamo! Suma pe care o plătește pentru primul transfer al verii
0
Iuliu Mureșan a ironizat numirea lui Marius Baciu la FCSB: „Depinde dacă va avea o relație bună cu «antrenorul principal»”
0
Ministrul Apărării Naționale a organizat o întâlnire cu suporterii Stelei la stadion: „Sufletul este umilit de ani de zile”
2
Știri din fotbal internațional
Primele cuvinte ale lui Mikel Arteta după ce Arsenal a câștigat Premier League + Reacția lui Arsene Wenger
0
Cei 3 fotbaliști ceruți de Cristi Chivu la Inter » 100 de milioane de euro pentru jucătorii rivalelor
0
Arsenal, bucurie așteptată 22 de ani » Cum au petrecut fotbaliștii + Mii de fani în fața stadionului
0
Declan Rice, mesaj triumfal după câștigarea Premier League cu Arsenal: „V-am spus...”
0
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Detalii din dosarul proxeneților români care au forțat tinere cu probleme ...
Libertatea
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
100.000 de lei amendă pentru gunoiul care a fost aruncat la grămadă de ...
Libertatea
@nicolae.prostescu aka viorelu.undercover. ia si citeste sinistro-seku. Care politica Uefa. Iar cu minciuna? "Consultaţi de ProSport, specialişti de la FRF au confirmat verdictul lui Justin Ştefan: da, Steaua are dreptul să joace în Liga 1, pentru că FIFA nu interzice aşa ceva. "Interdicţia ca echipele aparţinând statului să joace în Liga 1 nu există în regulamentele internaţionale. A fost, la vremea respectivă, un exces de zel şi o confuzie din partea funcţionarilor FRF din administraţia Mircea Sandu". https://m.prosport.ro/video/prosport-live/exclusiv-lpf-recunoaste-public-fcsb-nu-e-steaua-seful-ligii-pune-punct-si-unei-alte-dispute-echipa-armatei-are-voie-sa-joace-in-liga-1-17858499
Ca la orice privatizare cu cantec, mai intai o marca importanta, cu potential, este falimentata controlat. Dupa care apare "salvatorul" care o ia platind "datoriile". Mafie ca la carte, participanti, politicul adica guvernul din 2003(Nastase), niste sefi din Armata , Viorel Paunescu prietenul lui Becali si nu in cele din urma chiar Becali, marele "salvator". A dat cateva milioane si s-a trezit cu Steaua. Protectia asigurata de Viorel Hrebengiuc, probabil si Basescu, ceva mai incolo. Cum a ajuns scandalul in Justitie, cum a cazut sandramaua de carton, au instrainat Steaua ILEGAL. La loc comanda. Acolo trebuiau sa faca multi puscarie dar cum traim in regimul infractorilor de la putere deocamdata totul e camuflat. Ideea e ca Steaua nu e a lui Becali, s-a infipt el la cascaval, i-a tinut escrocheria o perioada, si-a scos cateva sute de milioane profit dar pana unde sa mai mearga nesimtirea?
In play-off din 9 meciuri, pana acum, echipa lui dan-penalty a jucat 6 amicale ( doua cu Sepsi, pe linie de partid, doua cu viitura din Ovidiu, in contul datoriilor mai vechi si doua cu astra, trocul cupa-campionat). In celelalte trei a marcat doar un gol (si ala dintr-un penalty hazliu acordat de prietenul hategan). Asta este campiona produsa de cooperativa "Sa fie omenie", cu repetarea scenariului din 2018, 2012, 2010 si 2008. Un fotbal bolnav, cu un campionat profund cooperativizat nu poate da decat campioane mincinoase, care sunt ridiculizate de amatori de prin lichtestein, luxemburg, andorra, san marino!
E adevarat.... o fi patron de liga a 4 a, dar uite ca a reusit sa cumpere Steaua, e ca si cum ai cumpara un apartament, si te trezesti ca nu ai si terenul di proiecție.... Si ca trebuie sa iti iei apartamentul sa pleci, sau hai sa o luam altfel... a cui e vina ca el a pus stăpânire pe club, era un club lasat in strada
Privatizarea "cu cantec" a sectiei de fotbal a Clubului Sportiv al Armatei STEAUA Bucuresti (asta e denumirea CORECTA a Clubului Castigator al C.C.E. ), s-a facut sub obladuirea serviciilor secrete straine -aceleasi care au "privatizat" intreaga economie a fostei Republica Socialista Romania... Intreaga asa-zisa Clasa politica romaneasca nu e decat o clasa de TRADATORI de Neam si de TARA, - in umbra fiecarui asa-zis "partid politic" (de fapt gasti de mafioti nesatui) sta unul sau stau mai multe servicii secrete straine care ORDONA POLITICA tarii noastre, ORDIN care vine de la STAPANII lor, adica cei care doresc RAUL TARII NOASTRE (U.E., U.S.A, Marea Britanie, Israel si Rusia)... !!!
Cumva de Minteoan nu ti-a fost mila? Nu ti-a parut rau ca l-ai dat afara si i-ai luat locul ca sa castigi inca un titlu? Esti un farsor!
Ai dovezi ***?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Tu ai auzit de proverbul hotul striga hotii? Becali a facut in viata lui vreo afacere legala? Nu numai in fotbal, in general te intreb. Ca eu nu cred. Becali s-a nascut intr-o familie de infractori care cresteau oi ilegal pe marginea drumului si vindeau lapte si branza tot ilegal, iar dupa revolutie a folosit banii acumulati sub saltea pentru tot felul de afaceri care de care mai dubioase.
Comentariul tau e plin de substanta si foarte logic, beton, cum de nu te-au intrebat judecatorii ce parere ai inainte de a da ei decizia si anume ca "Steaua NU e a lui Becali!"
Nu exista niciun fel de justificare pentru aranjamente, pentru reciprocitati sau trocuri. Nu ar trebui sa conteze ca gura ciobanului vorbeste neintrerupt si emite multe enormitati, ca jugneste, ca enerveaza, asat nu poate deveni pretext, motiv pentru trantirea de meciuri. Nu se poate invoca nimic in favoarea existentei cooperativei si a arbitrilor smecheri.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.