FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA 1-1

Darius Olaru a dezvăluit de ce a fost schimbat la pauză în FCSB - CS Universitatea Craiova

FCSB și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în primul meci al play-off-ului din Superligă. Darius Olaru (25 de ani) a dezvăluit că înlocuirea de la pauză a fost provocată de o răceală.

Articol de - Publicat sambata, 18 martie 2023 22:30 / Actualizat sambata, 18 martie 2023 22:30

La pauză, Darius Olaru a fost înlocuit cu Andrei Cordea. Căpitanul celor de la FCSB nu a fost la capacitate maximă din cauza unor probleme de sănătate.

FCSB a cerut 3 penalty-uri în repriza secundă a derby-ului cu CSU Craiova » Florin Andrei a dat „galben” pentru simulare
FCSB - CSU Craiova

Darius Olaru: „Am fost răcit și am cerut schimbarea”

„Știam că ne va aștepta un meci dificil. Am primit un gol ușor, apoi am alergat după egalare. Sperăm ca la următorul meci va fi mai bine. Este frustrant, voiam să începem bine.

N-am reușit, dar cred eu că vom arăta din ce în ce mai bine. Cred că vom rezolva problemele, trebuie să câștigăm și să fim acolo pentru primul loc. Nu ne doream să începem așa, dar sperăm să ne revenim și să câștigm meciurile.

Am acuzat o stare nu prea bună, am fost puțin răcit toată săptămâna. Am cerut să fiu schimbat, simțeam că nu pot ajuta echipa”, a spus Darius Olaru la „Fotbal Show”, emisiunea produsă în parteneriat de Gazeta Sporturilor și de Prima Sport.

VIDEO CU GOLUL. Jovan Markovic a ridiculizat toată defensiva celor de la FCSB și a deschis scorul în derby

FOTO Ce nu s-a văzut la TV înainte de FCSB - CS Universitatea Craiova » Cum a fost surprins suspendatul Mihai Pintilii

Neagoe dezvăluie de ce a lăsat pe bancă un om-cheie cu FCSB: „Efectiv, nu avea cum”