FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCSB

FOTO Ce prostie! Darius Olaru nu va juca în derby-ul de runda viitoare din cauza unui gest inutil + Și Craiova și-a pierdut căpitanul

Darius Olaru (25 de ani) a primit un cartonaș galben în minutul 72 al meciului Universitatea Craiova - FCSB și va rata derby-ul cu Farul, de runda viitoare. +33   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 28 ianuarie 2024 21:56 / Actualizat duminica, 28 ianuarie 2024 21:59

Darius Olaru (25 de ani) a primit un cartonaș galben în minutul 72 al meciului Universitatea Craiova - FCSB, la scorul de 2-0 pentru oaspeți, și va rata derby-ul cu Farul, de runda viitoare.

Darius Olaru a marcat și împotriva Universității Craiova, penalty transformat cu siguranță în prelungirile primei reprize, și a ajuns la 14 reușite stagionale.

Verdictul lui Marius Avram la penalty-ul dictat în Craiova - FCSB » Cum și-a întors Bîrsan decizia
CSU Craiova - FCSB

Căpitanul celor de la FCSB a continuat prestația solidă, dar a făcut o boacănă în minutul 72.

Darius Olaru, suspendat pentru FCSB - Farul

Alexandru Mitriță a căzut în careul bucureștenilor, după un duel cu Valentin Crețu. Extrema Craiovei nu a protestat, nu a cerut penalty.

În ciuda acestui lucru, Olaru s-a îndreptat către Marcel Bîrsan și a protestat, cerând cartonaș galben pentru Mitriță. „Centralul” din București chiar a scos avertismentul din buzunar, dar doar pentru a i-l arăta lui Darius.

A fost al 4-lea „galben” primit de golgeterul Superligii în actualul campionat. Va fi suspendat pentru meciul de etapa viitoare. Pe 5 februarie, de la ora 20:00, FCSB primește vizita campioanei Farul.

Și Universitatea Craiova și-a pierdut căpitanul pentru partida din runda viitoare, disputa cu Sepsi. Bancu a văzut al 7-lea „galben” al sezonului în minutul 82, când l-a „secerat” pe Crețu.