FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - STEAUA 1-1

Debut dezastruos pentru doi jucători de-ai lui Reghe: au fost cei mai slabi de pe teren

Articol de GSP - Publicat luni, 06 februarie 2017 09:39

CFR Cluj și Steaua au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci echilibrat și cu ocazii la ambele porți.

Steaua a jucat mai bine în prima repriză, a deschis scorul prin Alibec și a avut mai multe șanse de gol. După pauză, CFR Cluj a avut o evoluție mai bună și a reușit egalarea.

Cel mai bun jucător al Stelei a fost portarul Florin Niță, care a apărat un penalty și a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor.  Și Momcilovici a avut o evoluție bună și primit nota 7, în timp ce Alibec a fost notat cu 6.

Cei mai slabi fotbaliști ai lui Reghe au fost considerați Moke și debutanții Mihai Bălașa și Harlem Gnohere. Fiecare dintre ei a primit nota 4.

Laurențiu Reghecampf a fost notat cu 6, la fel ca și rivalul său, Vasile Miriuță.