FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - DINAMO 0-0

VIDEO + FOTO Brigada lui Cătălin Popa i-a enervat pe toți în UTA - Dinamo! Gol anulat eronat și „roșu” dictat ușor: „Nu respectă distanțarea socială”

În minutul 35 al partidei dintre UTA și Dinamo, la scorul de 0-0, Cătălin Popa a anulat golul lui Filip Dangubic, după o semnalizare eronată a asistentului Adrian Vornicu. „Centralul” i-a enervat și pe „câini”, în minutul 41, când l-a eliminat pe Ehmann.

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 februarie 2022 17:58 / Actualizat duminica, 13 februarie 2022 18:59

În minutul 35 al partidei dintre UTA și Dinamo (0-0), Cătălin Popa a anulat golul lui Filip Dangubic, după o semnalizare eronată a asistentului Adrian Vornicu. „Centralul” i-a enervat și pe „câini”, în minutul 41, când l-a eliminat destul de ușor pe Ehmann.

În minutul 35, pe un atac pozițional al celor de la UTA, vârful Karolis Laukzemis a deviat cu capul spre Dangubic. Croatul a preluat ideal și l-a învins pe Cristiano, cu un șut la firul ierbii.

Moment halucinant în FC Argeș - Mioveni » Hațegan a anulat un autogol de „județeană”! De ce a intervenit arbitrul + ce spune Iustin Popescu
FC ARGEȘ - CS MIOVENI

Reușita a fost anulată, după ce asistentul Adrian Vornicu a semnalizat o poziție de ofsaid în momentul devierii. Un stop cadru pe reluările fazei oferite de televiziuni arată că dinamovistul Andrei Radu era cel puțin pe aceeași linie cu mijlocașul arădenilor.

Dangubic, păstrat în joc de Radu / FOTO: Captură @Digi Sport

Decizii controversate în UTA - Dinamo

În minutul 41, „centralul” Cătălin Popa a luat o măsură excesivă, după cum a fost catalogată și de comentatorii partidei, împotriva lui Dinamo. I-a arătat al doilea cartonaș galben lui Marco Ehmann (21 de ani), pentru că ar fi ridicat brațul la nivelului gâtului lui Evgeni Shlyakov.

Brațul lui Ehmann era într-o poziție nefirească, dar lovitura nu a avut intensitate și nu pare să aibă nici intenție. Apărătorul lateral al celor de la UTA a amplificat contactul și a provocat eliminarea adversarului direct.

VIDEO cu cele două faze controversate din UTA - Dinamo

Ehmann văzuse primul cartonaș galben în minutul 36, pentru un fault comis asupra lui Dangubic.