FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - OȚELUL 0-2

Dezolat după ce a fost pedepsit de Becali: „Nu știu cum o să dorm la noapte”

Mihai Lixandru, fundaș FCSB
Mihai Lixandru, fundaș FCSB

Articol de - Publicat duminica, 03 decembrie 2023 23:42 / Actualizat luni, 04 decembrie 2023 00:22

Mihai Lixandru, 22 de ani, a fost înlocuit de Elias Charalambous la pauză, la solicitarea patronului Gigi Becali, după ce a greșit la primul gol al gălățenilor și imediat a luat și un cartonaș galben, pentru proteste.

Seară neagră pentru stoperul FCSB, Mihai Lixandru. Echipa a pierdut în fața Oțelului, 0-2, el a greșit decisiv la primul gol al gălățenilor, apoi a luat și un „galben”. Iar la pauză, la solicitarea patronului Gigi Becali, Elias Charalambous l-a înlocuit.

Charalambous, discurs fără precedent: „Nu am existat! Cel mai prost meci de când sunt aici!”
FCSB - OȚELUL 0-2
Charalambous, discurs fără precedent: „Nu am existat! Cel mai prost meci de când sunt aici!”

Mihai Lixandru: „Îmi pare rău mai ales pentru suporteri”

Reacția apărătorului în vârstă de 22 de ani? „Este un moment dificil pentru mine. Va fi o noapte lungă pentru mine, nu știu cum o să dorm. Dar ăsta-i fotbalul”, a spus Lixandru, la Digisport.

El a mărturisit că-i pare rău mai ales „pentru suporteri. Au venit pe vremea asta friguroasă să ne susțină și i-am dezamăgit”. Dar, în același timp, i-a asigurat că ”o să ne revenim. Avem un grup foarte unit".

Mihai Lixandru l-a pus inutil sub presiune pe Ovidiu Popescu

Lixandru a gafat chiar în debutul meciului, când, aflat în careul mic, în loc să rezolve simplu și să degajeze, i-a pasat lui Ovidiu Popescu, atacat prompt și deposedat de Teles, care avea să deschidă scorul.

Ca și cum n-ar fi fost de ajuns, Lixandru s-a ales și cu „galben” în urma acelei faze, pentru că a protestat vehement, reclamând un presupus fault în atac comis de Teles asupra lui Popescu.

Cum a explicat Elias Charalambous înlocuirea lui Mihai Lixandru

La finalul partidei, Charalambous a explicat de ce a fost înlocuit apărătorul: „Schimbarea lui Lixandru? Am fost îngrijorat, avea cartonaș galben și voiam să urcăm liniile.

Ar fi rămas în situații unu contra unu și mi-a fost frică să nu primească alt cartonaș galben. Am vrut să schimbăm lucrurile, dar nu a funcționat”.

Mai puteți citi:

Reacție din studio, după anunțul surprinzător al lui Munteanu: „Becali vrea să devină antrenor, Dorinel vrea să fie patron!”

Florinel Coman, despre eșecul cu Oțelul: „Am fost jalnici!”

Citește și:
„E un mare idiot!” » Costi Mocanu îl jignește, după Anglia - Argentina
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„E un mare idiot!” » Costi Mocanu îl jignește, după Anglia - Argentina
Pălmuit de Bellingham după fluierul final! A urmat o încăierare generală la Anglia - Argentina
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Pălmuit de Bellingham după fluierul final! A urmat o încăierare generală la Anglia - Argentina
Messi a emoționat-o până la lacrimi » Momentul surprins de camerele TV
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Messi a emoționat-o până la lacrimi » Momentul surprins de camerele TV
„O palmă pentru fiecare brazilian” » Vinicius s-a pozat cu influencerița în poală, după eliminare, și a aprins scandalul
Stiri extrasport
„O palmă pentru fiecare brazilian” » Vinicius s-a pozat cu influencerița în poală, după eliminare, și a aprins scandalul
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Profit.ro
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FCSB și-a prezentat noile echipamente » Multe surprize: tricouri portocalii și fontul „Dracula”

Remarcatul lui Thierry Henry în Franța - Spania: „I-a avut în buzunar!”


Comentarii (4)
adybumbescu
adybumbescu  •  04 Decembrie 2023, 11:04

lasa ca nu esti primu nici ultimul oricum mai faci si tu o pauza Dawa e mai bun dar nu inteleg cine va invata sa plecati cu mingea din careu cand echipa adversa face un presing sufocant voi nu sBarcelona sau Man City nu aveti nici calitatea individuala sa prestati un astfel de joc va trebuie dribling ceea ce nu sunteti in stare pase de geniu ceea ce nu aveti,nu inteleg de ce nu mergeti pe jocul clasic sa tineti liniile departe de poarta proprie cu pasul la offside,Dorinel Munteanu v-a citit aceasta slabiciune mai ales ca nu ati avut un mijloc puternic si a castigat prin greselile individuale ale FCSB ului

VanBasten1989
VanBasten1989  •  04 Decembrie 2023, 09:26

Fecesebistul a dormit cu ajutorul melatoninei. Melatonina, sau N-acetil-5-metoxitriptamina, este un hormon produs de glanda pineală la mamifere, fiind implicat în reglarea ritmului circadian. Functioneaza bine la ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

johny2003
johny2003  •  04 Decembrie 2023, 04:44

Dupa ce ca a gresit asta mai vrea si sa doarma... Dar vina cea mai mare e a lui cici care il baga fundas central!

Vezi toate comentariile (4)
Comentează