FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ASTRA

DINAMO - ASTRA 2-0 // Hațegan a anulat golul care putea relansa meciul! E corectă decizia?

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 februarie 2020 21:27

În minutul 60 al meciului dintre Dinamo și Astra, la scorul de 0-0, Kehinde Fatai (29 de ani, atacant), fotbalistul întors în această vară la giurgiuveni, a reușit să-l învingă pe Piscitelli. Roș-albii s-au impus în final, scor 2-0.

Hațegan a fluierat însă fault în atac, considerând că Fatai l-a faultat în săritură pe Ricardo Grigore, fundașul central al formației antrenate de Dusan Uhrin.

De asemenea, și roș-albilor li s-a anulat un gol, în prima repriză. Deian Sorescu a executat bine o lovitură liberă din lateral, iar mingea trimisă de el a fost fructificată de Perovic. Sârbul a fost în ofsaid însă, iar brigada condusă de Ovidiu Hațegan a anulat reușita „câinilor”.

AICI este desfășurarea meciului Dinamo - Astra!

Fundaș din Italia la Dinamo. Tratativele au intrat în linie dreaptă, urmează să fie prezentat

„Îmi fac testamentul!” » Cornel Dinu, izbucnire teribilă, după o decizie pe care o numește „TÂLHĂRIE”: „M-au nenorocit minciuna și nedreptatea”

Veste cutremurătoare în a doua zi de Euro: s-a stins la numai 26 de ani, după ce jucase admirabil în Belgia - Muntenegru!