FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - BOTOȘANI 1-2

Ilie Dumitrescu a găsit două mari probleme la Dinamo: „Una trebuie rezolvată rapid!”

Dinamo - FC Botoșani 1-2. Ilie Dumitrescu a comentat situația „câinilor”, ajunși la 6 eșecuri pe linie în Liga 1. +49   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 septembrie 2021 21:20 / Actualizat duminica, 19 septembrie 2021 21:28

În direct la „Fotbal European” (Digi Sport 1), Mister a reamintit de eșecul dureros cu FCSB de runda trecută, 0-6, dar și de incertitudinea care planează asupra băncii tehnice.

„S-au mișcat bine cu aceste transferuri, îmi vin acum în minte numele lui Itu, Torje. Dar eșecul acela cu FCSB e foarte greu de digerat, a venit cum nu se putea mai rău pentru ei. După, au dat de un adversar complicat, Botoșani, o echipă cu jucători valoroși, cu un antrenor bun. O echipă complicată pentru orice adversar.

De asemenea, problema antrenorului trebuie rezolvată rapid. Sau să-l lase pe Colceag, dar să fie clar”, a declarat Ilie Dumitrescu.

Se pare că am mai multă putere, cu cât mă gândesc la retragere cu atât joc mai bine. Important e că am câștigat. Am avut un meci dificil, în repriza a doua n-am reușit să mai ținem de minge. În unele momente n-am arătat foarte bine, dar important e că am luat 3 puncte, sunt meciuri care se câștigă și așa. Am discutat și la pauză că trebuie să ținem de minge, dar nu s-a întâmplat.

Au venit peste noi, nu mai aveau ce pierde, a fost presiune. Vom discuta și vom vedea ce e de reglat. Am avut până acum rezultate foarte bune, ne dorim s-o ținem tot așa, nu ne gândim decât la play-off, vom vedea, vrem să rămânem acolo, sus. Se mai întâmplă să cadă nocturna, important e că s-a reglat și am continuat meciul
Mihai Roman, „extremă” FC Botoșani

Dinamo a tremurat din cauza nocturnei

Dinamo - FC Botoșani a fost întrerupt 10 minute în prima repriză, după ce a picat nocturna. Dacă se mai întâmpla încă o dată pe parcursul partidei, Dinamo ar fi pierdut meciul cu 0-3 la „masa verde”.

+45 FOTO

În minutul 36, la scorul de 2-0 pentru FC Botoșani, nocturna de pe stadionul Dinamo s-a stins! Partida a fost întreruptă temporar. După aproximativ 10 minute, nocturna și-a revenit și meciul a continuat.

În cazul în care nocturna mai ceda o dată, Dinamo ar fi pierdut meciul la „masa verde”.

Pasajul din regulament în cazul problemelor cu nocturna:

Citește mai multe știri de actualitate:

Fanii lui Dinamo n-au trecut peste umilința cu FCSB! Scenografia afișată la meciul cu Botoșani: „Totul va fi servit înapoi”

EXCLUS din lot după FCU Craiova - FCSB » Anunțul conducerii: „Toleranță zero!”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”