FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

DINAMO. Cortacero asigură, după ce a ieșit din spital: „Banii vin imediat”

Articol de GSP - Publicat joi, 05 noiembrie 2020 20:34 / Actualizat joi, 05 noiembrie 2020 20:48

Pablo Cortaero, acționarul majoritar al lui Dinamo, a transmis un mesaj fanilor, după ce a fost depistat pozitiv cu noul coronavirus.

Dinamo a postat pe contul de facebook un mesaj al lui Cortacero, care a ieșit din spital. Spaniolul spune că se simte bine și promite din nou că va trimite o sumă de bani în conturile lui Dinamo.

„Mă simt mai bine, am ieșit din spital în această seară pentru a continua acasă tratamentul pe care mi l-au comunicat medicii. Mă bucur, împreună cu familia mea, că am reușit să trec peste un moment foarte dificil. Am văzut mesajele primite în ultimele zile, le mulțumesc tuturor prietenilor și suporterilor dinamoviști pentru susținere!

Ce pot să spun acum este că banii vor veni imediat, mă refer aici la transferul pentru necesitățile imediate ale clubului, iar echipa își va continua programul de pregătire stabilit înaintea meciului cu Viitorul. De asemenea, săptămâna viitoare vrem să anunțăm convocarea Consiliului de Administrație într-o ședință privind mărirea capitalului social al clubului”, a declarat Pablo Cortacero pentru site-ul lui Dinamo.

VIDEO Cosmin Contra: „Deocamdată, spaniolii n-au băgat banii! N-am luat niciun ban și sper să nu fie un proiect doar din vorbe"

Citește mai multe știri despre Dinamo: 

„Nuevo Dinamo” se destramă curând: „99% spaniolii nu vor mai continua”

Un fost antrenor al lui Dinamo are vești proaste pentru suporteri: „Urmează falimentul!”

Citește și:
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Superliga
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Petrecerea Craiovei s-a mutat pe malul lacului! Mihai Rotaru, scandări cot la cot cu jucătorii
Superliga
Petrecerea Craiovei s-a mutat pe malul lacului! Mihai Rotaru, scandări cot la cot cu jucătorii
David Matei, interviu alături de părinți: „Îi iubesc, sunt tot ce am!” + „Poate îmi va face o surpriză domnul Hagi”
Superliga
David Matei, interviu alături de părinți: „Îi iubesc, sunt tot ce am!” + „Poate îmi va face o surpriză domnul Hagi”
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Superliga
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Profit.ro
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (22)
557359368547447
Florin Alexandru  •  05 Noiembrie 2020, 22:49

O sa-si vanda COVID-UL si o sa adica banii la Dinamo

prapadlafcsb1
prapadlafcsb1  •  05 Noiembrie 2020, 21:11

Huntsmanx haha ha născut sa trăiești in sărăcie cerșind covrigi la palat

goggu.mecanicul
goggu.mecanicul  •  06 Noiembrie 2020, 15:08

Mah chiar nustiu ce sa zic, ori asta e mai mitoman decat negoita la un loc, ori chiar are banii si atunci toata presa va trebui sa stearga cu limba toate *** astea pe care le-au zis despre spanioli, chiar m-as bucura ca Cortacero sa aibe banii si sa vina cu ei sa achite tot, n***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (22)
Comentează