FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CSU CRAIOVA 0-2

Rotaru a mers la vestiar după victoria cu Dinamo: „Atât ne-a zis, nimic mai mult”

Mihai Rotaru a mers la vestiare după Dinamo - CSU Craiova 0-2 +37   FOTO
Mihai Rotaru a mers la vestiare după Dinamo - CSU Craiova 0-2

Articol de , - Publicat marti, 18 iulie 2023 00:05 / Actualizat marti, 18 iulie 2023 11:47

Universitatea Craiova a început sezonul cu o victorie împotriva lui Dinamo, scor 2-0. Eugen Neagoe, antrenorul grupării oltene, aștepta mai mult de la elevii lui, dar e mulțumit de rezultat. A dezvăluit că patronul Mihai Rotaru a venit la vestiare după finalul meciului.

Eugen Neagoe a remarcat atitudinea bună a adversarilor de la Dinamo. E mulțumit însă că formația lui a pornit cu dreptul în noul sezon.

Bătăi de cap pentru Neagoe » Koljic s-a accidentat la pauză și i-a încurcat toate planurile
Dinamo - CSU Craiova

Eugen Neagoe, după Dinamo - CS Universitatea Craiova

„E adevărat, am făcut o primă repriză modestă, dar tot am avut 3 ocaziimari de a marca. Am vorbit la pauză, băieții au realizat greșeala și au avut altă atitudine. Am și marcat două goluri. Sunt mulțumit de rezultat, nu și de jocul din prima repriză.

Dacă dau puțin timpul înapoi, nimeni n-a apreciat jocul nostru din primăvara, cu multă dezinvoltură. Noi aveam ocazii, posesie, îi zdrobeam pe adversari. Nu s-a întâmplat și astăzi, Dinamo e o echipă bună. Au avut spirit, atitudine, felicitări lui Ovidiu Burcă.

Ne-am impus, echipa mai valoroasă a câștigat. Rămân 3 puncte foarte mari. Vom analiza ce am făcut și mergem mai departe. Trebuie să ne trezim rapid, urmează un joc împotriva unei echipe care ne va pune probleme. Mă refer la Oțelul Galați”, a spus Eugen Neagoe la Orange Sport.

Neagoe a vorbit despre accidentarea suferită de Koljic la pauză: „Din păcate, Elvir a avut o problemă la genunchi, în timpul încălzirii. Acum s-a întâmplat, la pauză, toată pregătirea a fost apt. Sper să nu fie ceva grav. A simțit o durere destul de tare. Sper să fie totul ok”.

Antrenorul oltenilor a vorbit și vizita lui Mihai Rotaru la vestiare, după meci: „Ne-a felicitat pentru victorie și atât, nimic mai mult. E dorință mare, dar cum am spus și colegii mei în cabină, sunt încă 39 de jocuri. Noi ne dorim să ajungem primii la final, vrem să câștigăm Cupa. Acum nu suntem singur pe teren, avem și adversari”.

VIDEO. Atmosferă senzațională creată de fanii dinamoviști pe „Arcul de Triumf”

Detaliul care l-a impresionat pe Gică Hagi la Tiraspol: „Fantastic!” + ce discurs va ține în vestiar pentru a-i mobiliza pe campioni

Un personaj-cheie, surprins alături de Argăseală în Ghencea » Semn că negocierile ar putea intra în faza decisivă