FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Aici s-a ajuns la Dinamo! Deian Sorescu a cedat, în direct la TV, și amenință cu plecarea: „Începe să-mi fie dor de domnul Negoiță și de alerta de la homebanking”

Ionuț Negoiță e regretat de Deian Sorescu +16   FOTO
Ionuț Negoiță e regretat de Deian Sorescu

Articol de GSP - Publicat joi, 24 decembrie 2020 19:40 / Actualizat joi, 24 decembrie 2020 20:39

Deian Sorescu (23 de ani), unul dintre cei mai valoroși fotbaliști de la Dinamo, a ajuns la capătul răbdării, sătul de promisiunile neonorate ale lui Pablo Cortacero.

Într-o intervenție televizată, Deian Sorescu a oferit detalii despre modul în care el și colegii săi au fost duși cu vorba de spaniolii din conducere. Mai mult, mijlocașul recunoaște cu sinceritate că îl regretă pe fostul patron Ionuț Negoiță.

„Începe să-mi fie dor de domnul Negoiță. Nu pot să fiu supărat pe dânsul. Mie nu mi-a făcut niciun rău. Dacă hotărârea dânsului a fost să plece, n-avem ce să facem. Cine se gândea că se ajunge aici?”, a spus Sorescu, la emisiunea „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Sorescu: „Mi-e dor să mă trezesc cu alerta de la homebanking”

„Spaniolii veneau să ne spună că se rezolvă problemele cu banii, apoi găseau scuze, că sunt probleme la bancă, mai spuneau că sunt probleme de sănătate. Și noi am fost mințiți, dar și suporterii. Decât să ne promită diverse lucruri, ar fi mai frumos să ne trezim dimineața cu mesaj că ne-au intrat banii. N-am mai auzit de mult timp alerta de la homebanking, mi-e dor”, a mai spus Sorescu. 

Deian Sorescu ia în calcul să plece de la Dinamo

Mă voi gândi serios iarna aceasta dacă să plec sau să rămân. Mi-ar plăcea să rămân aici, dar nu vreau să am probleme financiare sau să fiu afectat de alte probleme din jurul echipei. Mi-aș dori să merg la o echipă care se bate la campionat 
- Deian Sorescu

VIDEO Radu Birlică: „Vor pleca fotbaliști! Unii nu vor mai veni la reunire! Există riscul de a nu avea jucători pe data de 3 ianuarie”

Citește și alte știri despre Dinamo:

DINAMO. Unul dintre liderii echipei îi bate obrazul lui Pablo Cortacero: „Nu suntem în Vestul Sălbatic! Vorbe am tot auzit”

Florin Prunea se ia de fanii lui Dinamo: „Nu cred că este o ruptură totală între suporteri și conducere! Unii stau la masă, alții dau comunicate”

Citește și:
Interviu spectaculos cu Pan Zhanle și David Popovici, umăr la umăr, care anunță un obiectiv comun spectaculos la 100 m liber: „Amândoi vom face acest lucru în viitor”
Altele
Interviu spectaculos cu Pan Zhanle și David Popovici, umăr la umăr, care anunță un obiectiv comun spectaculos la 100 m liber: „Amândoi vom face acest lucru în viitor”
Eliminat de la Mondial, dar consolat de iubită într-o vacanță de lux » Starul din Premier League a uitat de fotbal
Stiri extrasport
Eliminat de la Mondial, dar consolat de iubită într-o vacanță de lux » Starul din Premier League a uitat de fotbal
Iubita lui Yamal, mesaj viral înainte de Spania - Belgia » Vrea să vadă un alt bărbat pe gazon, nu pe starul Barcelonei: „Fă tot ce poți! Auzi? Absolut totul”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Yamal, mesaj viral înainte de Spania - Belgia » Vrea să vadă un alt bărbat pe gazon, nu pe starul Barcelonei: „Fă tot ce poți! Auzi? Absolut totul”
„Părinte, eu cred că nu mai pot” » Preotul care a fost pe lac cu Gabi Mureșan dezvăluie ultimele clipe ale fostului fotbalist: „I-am zis: «Stai pe aici că e beznă»”
Superliga
„Părinte, eu cred că nu mai pot” » Preotul care a fost pe lac cu Gabi Mureșan dezvăluie ultimele clipe ale fostului fotbalist: „I-am zis: «Stai pe aici că e beznă»”
EXCLUSIV Ciprian Marica lansează o nouă investiție în România
Profit.ro
EXCLUSIV Ciprian Marica lansează o nouă investiție în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Interviu spectaculos cu Pan Zhanle și David Popovici. Anunță un obiectiv uluitor, unic pentru sportul mondial

Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu


Comentarii (11)
kriskok
kriskok  •  24 Decembrie 2020, 20:58

in sfarsit spune si sorescu ca vrea sa plece. pana acum tot spunea ca ramane chiar daca nu este platit si implicit isi merita soarta. daca pleaca,bravo lui.

creeperno
creeperno  •  24 Decembrie 2020, 22:36

La ce praf esti, ar fi minunat sa-ti iei talpasita

utilizator șters
utilizator șters  •  25 Decembrie 2020, 15:25
Postat de rockyus pe 25 Decembrie 2020, 12:33

Adica tu il regreti pe Betivul chior !

Regretandu-l pe Ceaușescu, romanii l-au ales pe Iliescu. Apoi de bun ce a fost Constantinescu l-au reales pe același Iliescu. Pe Basescu l-au rejectat 9 milioane de romani, aproape dublu fata de cati l-au ales. Cu toate astea, atât de jos este acest Iohannis și prostii lui din PNL încât e firesc sa fie regretat Chioru! Practic din ‘89 încoace romanii au votat din prost in mai prost. Nu m-ar mira ca și Iohannis sa fie regretat! :-)))

Vezi toate comentariile (11)
Comentează