LIGA 1    •   CAMPIONI

Dinamo e noua campioană la Juniori Republicani B! Patrick Petre, MPV-ul finalei cu CSU Craiova

Sambata, 14 Iunie 2014

Dinamo s-a impus în Finala Campionatului Naţional Juniori Republicani B, învingînd cu 3-2 CSU Craiova şi cîştigînd astfel titlul.

Echipa antrenată de Sorin Popescu a marcat print Laurenţiu Manole (4, 16), Lucian Neaţă (22), iar rivalii prin Darius Costea (5) şi Dan Buzărnescu (31).

Dinamo s-a impus în Finala Campionatului Naţional Juniori Republicani B, învingînd cu 3-2 CSU Craiova şi cîştigînd astfel titlul.

Echipa antrenată de Sorin Popescu a marcat print Laurenţiu Manole (4, 16), Lucian Neaţă (22), iar rivalii prin Darius Costea (5) şi Dan Buzărnescu (31).

MVP-ul partidei jucate pe stadionul din Berceni a fost dinamovistul Patrick Petre.

Comentarii (36)

unico_biancorossi  •  26 Iunie 2014, 04:16
Postat de valyomanyd pe 15 Iunie 2014, 00:08

Gymd iar se da impresar ! :)))) E un bun cunoscator al fenomenului ! :)))) El face parte din echipa sateasca Avantul Prabusirea :)))) Terenul echipei respective e in panta, gazdele joaca ambele reprize numai in partea din deal ! :)))))))

uneori are si el dreptate.

unico_biancorossi  •  26 Iunie 2014, 04:15
Postat de luker pe 15 Iunie 2014, 23:24

Nu ati trimis si voi nici un fotograf la meci? Puneati si voi o poza din meci, ca doar daia va numiti ziaristi sau sunteti toti la Jilava dupa ultimele noutati din sportul rege?

ai dreptate. putea fi pus macar un mic rezumat video. e o finala, totusi.

unico_biancorossi  •  26 Iunie 2014, 04:14

felicitari !

Vezi toate comentariile (36)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
14:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 2
14:00 Fotbal, Liga 2

Chindia Târgoviște - Aerostar Bacău

Digi 4, Telekom 1, Look Sport
15:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 1
18:15 Handbal M

Steaua - Metalurg

Digi 4
19:15 Baschet M

Darussafaka Istanbul - Fenerbahce Istanbul

Digi 3
20:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sf. Gheorghe - Viitorul

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

AC Milan - Empoli

Digi 2
21:30 Fotbal, Bundesliga

Werder Bremen - Stuttgart

Digi 3, Telekom 2
21:45 Fotbal, Premier League

West Ham - Fulham

Eurosport
22:00 Fotbal, La Liga

Espanyol - Huesca

Telekom 3
23:15 Fotbal, Portugalia

Tondela - Porto

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
-
Viitorul
-
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
-
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV