FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FARUL

FOTO Hagi a certat un cameraman în timpul meciului: „Hai, mă, nu mă mai filma!” » Reacția televiziunii

Dinamo - Farul. Gică Hagi, antrenorul dobrogenilor, a fost iritat în prima repriză de un cameraman care era atent la comportamentul lui de pe bancă. +11   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 20 decembrie 2021 21:32 / Actualizat luni, 20 decembrie 2021 21:38

În minutul 36, Hagi a fost surprins de unul dintre cameramanii din Ștefan cel Mare în timp ce comenta aprins pe seama unei faze de joc.

Când a văzut obiectivul îndreptat către el, „Regele” a fost deranjat: „Hai, mă, nu mă mai filma. Fii atent la meci!”

L-a exasperat pe Hagi » Golgeterul Ligii 1 a irosit două ocazii neverosimile în meciul cu Dinamo
Dinamo - Farul

Dinamo - Farul. Hagi, deranjat de un cameraman în timpul meciului: „Fii atent la meci!”

+7 FOTO

Cadrul cu Hagi în prim-plan nu a durat decât câteva secunde, și a urmat după o serie de imagini cu Mircea Rednic, tehnicianul lui Dinamo.

De altfel, cadre cu antrenorii în timpul partidelor sunt obișnuite atât în fotbalul de la noi, cât și în cel internațional.

Reacția lui Hagi a fost sesizată și de George Dobre, redactorul-șef Digi Sport și unul dintre comentatorii partidei: „Gică Hagi îl îndemna pe cameraman să fie atent la meci, dar sunt cameramani care urmăresc partida, cameramani care urmăresc antrenorii. Antrenorii sunt la marginea terenului și sunt parte a evenimentului sportiv. Ne interesează și reacțiile antrenorilor. Nu e nevoie de acordul cuiva pentru a surprinde aceste reacții”.

28,5 milioane de euroe valoarea contractului actual de drepturi TV, semnat de LPF cu firma eAD - scadent în vara lui 2024