FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 2-1

DINAMO - FCSB 2-1 // Derby de România, oprit 7 minute! Cine riscă sancțiuni? Cristi Balaj a comentat decizia lui Horațiu Feșnic

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 februarie 2020 21:46

DINAMO - FCSB // În minutul 63 al meciului, chiar după golul de 2-1 reușit de Vali Lazăr, centralul Horațiu Feșnic i-a trimis pe jucătorii celor două formații la vestiare.

Din cauza numeroaselor obiecte aruncate în teren și a atenționărilor repetate venite de la observator, neluate în seamă de către suporterii prezenți pe Arena Națională, „centralul” partidei a dictat oprirea jocului.

Cele două echipe au revenit pe teren după aproximativ 7 minute.

Fostul arbitru internațional Cristi Balaj a explicat, la TV Telekom Sport, fundamentul deciziei lui Feșnic și ce spune regulamentul: „Jucătorii vor intra la vestiar pentru 10 minute. Se revine. Dacă vor continua manifestările pentru care jocul a fost oprit, atunci meciul nu se va mai relua. Cine riscă sancțiuni? Depinde care suporteri aruncă și din cauza căror fani s-a oprit meciul. Arbitrul își asumă mari riscuri atunci când se aruncă petarde și nu reacționează”.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”