LIGA 1  ·  DINAMO - FCSB 2-1

DINAMO - FCSB 2-1 // Derby de România, oprit 7 minute! Cine riscă sancțiuni? Cristi Balaj a comentat decizia lui Horațiu Feșnic

Duminica, 16 Februarie, 21:46

DINAMO - FCSB // În minutul 63 al meciului, chiar după golul de 2-1 reușit de Vali Lazăr, centralul Horațiu Feșnic i-a trimis pe jucătorii celor două formații la vestiare.

Din cauza numeroaselor obiecte aruncate în teren și a atenționărilor repetate venite de la observator, neluate în seamă de către suporterii prezenți pe Arena Națională, „centralul” partidei a dictat oprirea jocului.

Cele două echipe au revenit pe teren după aproximativ 7 minute.

Fostul arbitru internațional Cristi Balaj a explicat, la TV Telekom Sport, fundamentul deciziei lui Feșnic și ce spune regulamentul: „Jucătorii vor intra la vestiar pentru 10 minute. Se revine. Dacă vor continua manifestările pentru care jocul a fost oprit, atunci meciul nu se va mai relua. Cine riscă sancțiuni? Depinde care suporteri aruncă și din cauza căror fani s-a oprit meciul. Arbitrul își asumă mari riscuri atunci când se aruncă petarde și nu reacționează”.

Nu doar medicii răbufnesc. Şeful ISU Sibiu protestează față de incorectitudinea raportărilor COVID. „Este incredibil ceea ce se întâmplă„