FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 0-3

VIDEO Dinamo - FCSB 0-3. Ianis Stoica: „I-am dat mesaj lui MM și m-am ținut de promisiune”

Dinamo - FCSB 0-3 | Octavian Popescu, autorul primului gol, spune că nu se aștepta să marcheze atât de rapid - minutul doi. +27   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 ianuarie 2022 22:09 / Actualizat duminica, 30 ianuarie 2022 23:23

Dinamo - FCSB 0-3 | Marcatorii roș-albaștrilor au venit la interviurile de la final. Octavian Popescu, autorul primului gol, spune că nu se aștepta să înscrie atât de rapid - minutul doi.

Farsa este echipată în negru
EDITORIAL

„Sunt fericit că am reușit să marchez într-un asemenea derby. Mă așteptam să marchez, dar nici chiar atât de rapid.

Nu am văzut celelalte două goluri să spun care a fost mai frumos, eu eram în vestiar deja.

Este o victorie foarte importantă, suntem în spatele celor de la CFR. Sper să câștigăm și meciurile următoare”, a declarat Popescu la final.

Presiunea mai mare a fost pe noi, chiar dacă nici ei nu se află într-o situație foarte bună. Întotdeauna astfel de meciuri sunt mai grele pentru noi. A fost un meci dur, dar ne bucurăm că am ieșit sănătoși de pe teren
Răzvan Oaidă, mijlocaș FCSB

Dinamo - FCSB 0-3. VIDEO Ianis Stoica: „Am făcut doar un antrenament”

Ianis Stoica, atacantul abia revenit după o accidentare, a marcat golul de 2-0. Ce a spus la final:

„Am făcut doar un antrenament, ieri. Am mai făcut unul în sală. Mă bucur că am trecut peste accidentare. I-am dat mesaj lui MM, i-am spus că nu o să-l dezamăgesc și că o să încep să înscriu chiar de azi.

Trebuie să ne facem treaba cu orice echipă, sperăm să înscriem cât mai multe goluri și să câștigăm cât mai multe jocuri”.

VIDEO. Conflict în tribune la Dinamo - FCSB

FOTO. Cele mai tari imagini din meciul Dinamo - FCSB

+23 FOTO

Ghinion teribil pentru Ivanov » Scos de pe teren în ambulanță și dus de urgență la spital, la numai 6 minute de la debut!

Îmbrățișarea de adio? Către cine s-a îndreptat Tavi Popescu, după golul din derby

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga