FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo, îngropată în datorii! Un fost fotbalist al echipei a câștigat memoriul și are de primit o sumă imensă

Florin Bejan (primul din dreapta) // foto: Imago
Florin Bejan (primul din dreapta) // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 iunie 2021 15:42 / Actualizat vineri, 11 iunie 2021 16:08

Camera Națională pentru Soluționarea Litigiilor din cadrul FRF a obligat clubul Dinamo să îi plătească salariile restante lui Florin Bejan (30 de ani), fotbalist care s-a despărțit de clubul alb-roșu la finalul sezonului trecut.

Florin Bejan, stoper care a adunat 25 de meciuri pentru Dinamo în sezonul 2020/2021, a rămas liber de contract și cu un gust amar la finalul sezonului.

Bejan avertizase încă din luna mai că va depune memoriu pentru a-și recupera salariile restante, lucru pe care l-a și făcut. Iar Camera Națională pentru Soluționarea Litigiilor din cadrul FRF i-a dat dreptate! 

Dinamo se vede obligată să îi achite lui Bejan salariile restante, precum și taxa de procedură pentru litigiu.

BEJAN FLORIN vs. SC DINAMO 1948 SA - Pretenții financiare – Admite cererea reclamantului așa cum a fost formulată. Obligă clubul pârât la plata drepturilor financiare restante și a taxei de procedură. Cu recurs în termen de 5 zile. 
- lpf.ro

Dinamo, datorie de 40.000 euro către Florin Bejan

În mai, Bejan dezvăluise într-un interviu pentru Fanatik că nu și-a primit salariul din luna decembrie.

„E ceva normal să ne primim salariile. Eu am de luat aproximativ 35.000-40.000 de euro. De când am luat vacanță nu am vorbit cu nimeni de la club și nimeni din DDB nu a vorbit cu mine legat de acest lucru în finalul ăsta de sezon”, declarase fundașul.

Liber de contract în acest moment, șansele ca Bejan să semneze o nouă înțelegere cu Dinamo sunt infime. Plafonul salarial de 5.000 de euro vehiculat pentru sezonul următor fiind unul sub pretențiile sale: „Sincer, eu nu cred că aș accepta un astfel de salariu”, a declarat fotbalistul.

VIDEO. Poveste amuzantă cu Mihai Eșanu, noul favorit al fanilor lui Dinamo: „L-au găsit ud tot, cu lopata în mână”

Mai multe știri despre Dinamo:

FCSB cumpără de la Dinamo! Afacere de 50.000 de euro între marile rivale

Dinamo a încheiat un parteneriat cu un actor important din industria ospitalității: „Încercăm să aducem Săftica la nivel european”

Citește și:
Iată cei 4 jucători care nu au fost opriți în lot de Lucescu pentru duelul de diseară!
Nationala
Iată cei 4 jucători care nu au fost opriți în lot de Lucescu pentru duelul de diseară!
Planul pregătit în secret peste noapte! » Imaginile surprinse în stadionul lui Beșiktaș
Nationala
Planul pregătit în secret peste noapte! » Imaginile surprinse în stadionul lui Beșiktaș
Echipe la Turcia - România, baraj pentru Mondial + ultimele informații de la trimișii GSP la Istanbul: 4 fotbaliști nu au fost opriți în lot de Lucescu
Nationala
Echipe la Turcia - România, baraj pentru Mondial + ultimele informații de la trimișii GSP la Istanbul: 4 fotbaliști nu au fost opriți în lot de Lucescu
„Real Madrid a concediat pe toată lumea pentru gafa cu Mbappe!” » Atacantul a reacționat după ultimele relatări din presă
Campionate
„Real Madrid a concediat pe toată lumea pentru gafa cu Mbappe!” » Atacantul a reacționat după ultimele relatări din presă
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Profit.ro
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (20)
creeperno115
creeperno115  •  11 Iunie 2021, 22:41

Da ce mare lovitura a dat bejan de ne-a ingropat. E ca o picatura intr-un ocean

amadeus2021
amadeus2021  •  11 Iunie 2021, 17:54
Postat de observator_ipohondru pe 11 Iunie 2021, 17:37

Pe langa *** de la Dinamo, Mititelu face puscarie mai degeaba

Esti prea ***. Nu mai impresionezi pe nimeni cu mizeriile tale.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

pinguinul_japonez
pinguinul_japonez  •  11 Iunie 2021, 17:42

E de urmarit aceasta telenovela aka DDB ... ne tine in priza cu declaratiile lor nefondate - urmate de noi si iar noi datorii ! Sper sa nu se termine prea repede si sa se ajunga la faliment, vrem cat mai multe episoade din telenovela !

Vezi toate comentariile (20)
Comentează