FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - OȚELUL

Articol de - Publicat duminica, 18 februarie 2024 21:36 / Actualizat duminica, 18 februarie 2024 21:57

Partida Dinamo – Oțelul din etapa a 26-a din Superligă a fost una extrem de intensă. Dovadă fiind probleme avute de jucătorii celor două echipe.

Doi jucători de la Dinamo și unul de la Oțelul au căzut victime intensității partidei.

„Regele” lui Dinamo a ajuns de nerecunoscut! » Cum arată acum, la 5 ani de când își etala „pătrățelele” pe coperta Gazetei
DINAMO

4 jucători s-au accidentat în Dinamo – Oțelul

În finalul primei reprize, Dinamo l-a pierdut pe Costin Amzăr. Fundașul stânga de 20 de ani a făcut un sprint pe partea stângă și s-a oprit. S-a prăbușit pe teren și a cerut schimbarea, în locul său întrând Antonio Bordușanu, titular în meciul cu Farul.

Dincolo, italianul Juri Cisotti (30 de ani) nu a mai putut continua în partea secundă, fiind înlocuit de Zivulic.

FOTO. Dennis Politic, accidentat în Dinamo – Oțelul

+3 FOTO

În startul reprizei secunde, Dinamo a mai primit o lovitură. Extrema Dennis Politic a acuzat și el probleme medicale. În timpul unui sprint, marcatorul golului de 1-0 a acuzat o problemă musculară și s-a prăbușit pe gazon. A primit îngrijiri medicale, dar nu a mai putut continua. Și a fost schimbat cu Dani Iglesias.

Pe final, nici Josue Homawoo nu a mai putut continua. A ieșit de pe teren, iar Dinamo a jucat în inferioritate numerică în prelungiri.

Dennis Politic și-a îmbunătățit recordul

Dennis Politic (23 de ani) a modificat tabela chiar în minutul 3, cu un șut din mijlocul careului. A fost cel mai rapid gol marcat de „câini” în acest sezon. Precedentul record îi aparținea tot lui Politic, care marca în minutul 8 al meciului cu UTA, de pe 6 noiembrie. Partida din etapa a 15-a s-a terminat cu victoria arădenilor, 2-1.

VIDEO. Cum au reacționat fanii lui Dinamo după golul de 1-0 marcat de Politic

Fiica lui Gigi Becali, „tun” financiar de 4 milioane de euro: „Poate ține singură FCSB încă de acum”

„V-a salvat Koljic postul?” » Cum a răspuns Petev, după 2-2 în prelungiri la Botoșani

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”