Alte știri din fotbal
Rică Răducanu, copleșit după ce Mircea Lucescu a suferit un infarct: „Se duce și inimioara asta”
0
Procesul e pe cale să înceapă, dar Becali o ține pe a lui: „Niște aberații de doi lei”
0
Nu pleacă de la Dinamo: „În iarnă a fost o ofertă oficială din prima ligă a Greciei”
0
CFR Cluj i-a anunțat plecarea: astăzi a început munca la Rapid
1
Știri din fotbal internațional
Decizie drastică la Chelsea » Starul echipei a fost exclus din lot pentru declarațiile despre viitorul său
0
Gattuso a demisionat de la naționala Italiei! » Primele declarații
2
Leicester a contestat depunctarea de 6 puncte, dar riscă o pedeapsă mai severă
0
Juventus își vinde jucătorul cu 60 de milioane de euro și vrea să îl aducă pe starul lui Real Madrid
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine e azerul care controlează 600 de petroliere fantomă rusești și vinde ...
Libertatea
Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de ...
Adevărul
Cum s-au antrenat astronauții din misiunea Artemis II spre Lună: ce este ...
GSP SPECIAL
Mircea Lucescu a făcut infarct chiar înainte să fie externat și este în ...
Libertatea
Si in Europa tot asa castigau? Fara partidul ala, tara noastra nu ar fi atins niciodata aceste performante, si aici nu vorbim doar de performantele din sport. E insa amuzant cum dupa 30 de ani se da vina tot pe sistemul comunist pentru esecul actualului sistem. Destul de penibil, dupa mine.
Așa înțeleg toți rătăciții, întârziații, blocați in timp, ignoranti, ca exista o singura Steaua, echipa din liga a I-a, in niciun caz făcătură fotbalistică a militarilor smenari din cazarma stalinistă -CSA ! Steaua se numește momentan FCSB din cauza haiducilor unei (in)justiții conduse de la butoane și protocoale secrete și va reveni la numele sau imediat ce delirul relicvelor sovietice fin MApN și justiție se va termina!
Daca scopul a fost caritabil, asta e de apreciat. Cat despre titlu, el e doar de presa, sa atraga clicuri. Fotbalistii "adevarati" sunt doar foste vedete, iar "derby de Romania" e un slogan publicistic...
Ce mai contează ca se numește FCSB sau STEAUA. Dacă a vrut cineva sa distrugă fotbalul este ca in zicala românească “ sa- i moară și capra vecinului”.Se potrivește perfect cu atitudinea instituțiilor statului care in afara faptului ca vor construi doua sau trei stadioane nu prea face marelucru. Cred ca ar trebui sa se implice din nou la nivel de copii și juniori și dacă vor ajunge la echipa mare din Liga 1 , dacă este vândut pe bani buni afara 10% sa se ducă la clubul care l-a format ( banii intra la stat și pe programe de sanatate la nivel de copii )și astfel se Închide lanțul. Fotbalul este ca și tenisul sunt scumpe in ziua de astăzi dar făcute cu cap aduc și bani frumoși! Inițiativa lui Ioan Andone trebuie salutata și sa vedem și din partea altor mari fotbaliști asemenea lucruri înspre binele fotbalului românesc!
FCSB sau Steaua...ca nu mai inteleg...Dica, Paraschiv, Ghionea, Goian, Banel...astia parca au jucat la FCSB....dar vad ca Piti, Stoica, Lacatus... nu mai comenteaza nici unul acum...de ce nu i-au exclus din lot pe pretextul ca nu au evoluat la Steaua - echipa armatei...ci la FCSB-ul lui Jiji
toti au fost mandri sa poarte tricoul Stelei. cum sa regreti ca ai ajuns sa castigi cupa campionilor europeni?? ai gandire de liga a 2-a :)))
se vede ca nu ai prins meciul de pe 23 august cand spectatorii incurcau jucatorii la cornere..:)
"el clasico " cum se traduce?..nu gasesc dictionarul...hahahaha
Nu exista derby de Romania.Este un derby bucurestean,asa ca peste tot in lume nu exista derby de Italia,de Germania,de Franta sau de Spania.Incetati odata cu prostia asta ca va faceti de ris.Definitia este urmatoarea conform Wikipedia si conform bunului simt gazetaresc:Un derby este o intilnire sportiva intre doua echipe ale aceluiasi oras sau intre doua orase invecinate geografic la o distanta de mai putin de 100 km intre ele.
Fara familia Ceausescu nu aduna Steaua ce a fost mai bun in Romania pentru Cupa Campionilor. Cu blaturi si ordine, fara blaturi, nu mai conteaza. Erau zeci de mii de oameni la fiecare meci. Astea au fost vremurile, cei care le-am trait stim, cei care nu le-au trait sa cantareasca ceea ce aud sau citesc.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.