FOTBAL  »  Superliga  »  ATAC

Dinu Gheorghe, dezlănțuit în pauză la Dinamo - Pandurii: "Trei gorjeni fac figurație. Unul dintre ei păcălește fotbalul de mai mulți ani"

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 martie 2016 21:32

În minutul 39 al primei reprize din Dinamo - Pandurii, Mihai Răduț s-a complicat cu o minge în tușă, Anton a recuperat și i-a pasat lui Palici, care a deschis scorul cu un șut din marginea careului.

La pauza jocului, invitat în studioul DigiSport, Dinu Gheorghe l-a făcut praf pe gorjeanul Răduț, unul dintre fotbaliștii preferați ai lui Rednic, cu care Dinamo a negociat și iarna trecută:

"Răduț este autorul golului dinamovist! Autor, nu coautor! Nu vreau să-l acuz de nimic, dar n-ai voie să faci o asemenea greșeală la acest nivel. El păcălește fotbalul de mai mulți ani.

Dacă Răduț, Hora și Nistor nu vor fi scoși la pauză, Pandurii n-are nicio șansă să mai scoată ceva din acest meci. Cum să-l iei pe Hora la națională și să-l lași acasă pe Alibec? Nu se poate așa ceva".

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”