FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA-BISTRIŢA 1-2

Vezi aici fotografii şi cele mai tari faze VIDEO din Craiova - Bistriţa 1-2!

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 noiembrie 2010 00:00

Gloria Bistrita a obtinut trei puncte importante in lupta pentru salvarea de la retrogradare, invingand-o in deplasare pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-1.

Cele doua goluri ale oaspetilor au fost reusite de J. Moraes, in timp ce pentru gazde a punctat Ciuca.

Craiova ramane pe locul 9, cu 20 de puncte, iar Gloria urca pe locul 15, la egalitate cu FC Brasov.  Vezi aici clasamentul complet!

Click aici pentru echipele de start şi liveTEXT!

Site-ul Gazetei îţi oferă cele mai importante faze VIDEO de la acest meci

În minutul 3, lovitura de cap a lui Găman este respinsă de sub bară de Albuţ

0-1 / În minutul 10, Junior Moraes primeste o pasa de la Bajenaru, patrunde in careu si il executa simplu pe Stanca

În minutul 22, Găman are o nouă şansă de a marca, dar şutul acestuia de la opt metri este reţinut de Albuţ

1-1 / În minutul 27, Mădălin Ciucă l-a învins pe Albuţ cu un şut din cădere, din interiorul careului

În minutul 30, mingea trimisă cu capul de Vali Năstase trece puţin pe lîngă poarta craiovenilor

1-2 / În minutul 42, Junior Moraes scapa din nou singur fata in fata cu Stanca si inscrie cu un sut pe jos

În minutul 57, şutul lui Ologu, de la marginea careului, este respins de sub bară de Albuţ

În minutul 64,  Lukasz Szukala a intervenit providenţial pentru echipa sa şi a salvat de pe linia porţii