FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CLINCENI

Două faze de penalty în CFR Cluj - Academica Clinceni: ce a decis arbitrul

În minutul 42, la 1-0 în favoarea campioanei, CFR Cluj a solicitat un penalty în meciul cu Academica Clinceni @capturi Digi Sport +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 14 ianuarie 2021 20:52 / Actualizat joi, 14 ianuarie 2021 21:42

În minutul 42, la 1-0 în favoarea campioanei, CFR Cluj a solicitat un penalty în meciul cu Academica Clinceni.

Toate detaliile despre CFR Cluj - Clinceni

Cornerul executat din partea stângă de Alex Păun a fost oprit cu mâna de Tsvetelin Chunchukov. „Feroviarii” au protestat, în zadar însă.

„Centralul” confruntării din Gruia, Andrei Chivulete, nu a dictat lovitură de pedeapsă, deși reluarile TV au confirmat că mingea îl atinge în braț pe jucătorul bulgar.

+1 FOTO

„E fază de penalty”, a concluzionat comentatorul Digi Sport al partidei, Dan Ștefănescu.

CFR a mai cerut un penalty cu Clinceni

CFR a mai cerut o lovitură de pedeapsă în minutul 56, la 2-0. Nici de această dată Chivulete nu a indicat punctul cu var și nici indirectă, ci l-a avertizat pe Burcă, fundașul clujenilor care cerea insistent penalty. Jutric (în alb) a intrat, vijelios, cu talpa spre minge, după ce Vojtus apucase înainte să o lovească.

„Centralul” a considerat că stoperul de la Clinceni a atins mingea, iar din acest motiv Chivulete i-a acordat doar corner campioanei.