Alte știri din fotbal
Antrenorul român așteaptă telefonul din Superliga: „Vreau să revin, bineînțeles”
0
Albert Stahl a revenit în Superliga: prezentat oficial
0
Fosta speranță de la FCSB a ajuns sala de judecată: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera”
0
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
0
Știri din fotbal internațional
Marketing genial la Mondial! » Detaliul strategic prins de camerele de televiziune la arbitrii de rezervă
0
Austriecii au luat foc când au văzut videoclipul: „Leo Messi nu ia meciul în serios”
0
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
0
Ce obsesii extrafotbalistice are Erling Haaland! » Colecția de 750.000 de euro a golgheterului norvegian
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
4
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Explozie uriașă la cel mai mare centru de gaze naturale lichefiate din ...
Libertatea
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Adrian Veștea a depus la Parlament lista cu membrii guvernului. Nume ...
Libertatea
Cat timp TOMY NEUBERT era in covalescenta toti erau niste *** ...!!!! Acuma le-a dat jaratec si a transformat gloabele in armasari.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Eu nu am spus ca Tavi Popescu este perfect sau complet. Doar ca, pare foarte deplasat sa folosești astfel de cuvinte, doar la adresa lui. În momentul de fata, Tavi Popescu este detașat cel mai în forma fotbalist roman. Punct. El trebuie sa fie titular la Nationala Romaniei, indiferent cu cine jucam. Și nu pentru ca o spune un cioban, care a nenorocit mulți jucători, ci pentru ca forma sportiva impune acest lucru. Dacă Rareș Ilie o sa mențină ritmul și el trebuie sa facă parte din primul 11.Avem nevoie cu disperare de fotbaliști cu foame de rezultate și evoluții foarte bune la lot. Nu de plictisiți, precum Maxim și Mitrita,care ani de zile nu au adus nimic ieșit din comun. Și ne-am găsit sa ne luam de Tavi Popescu. Care săracul, a prins și el 40 de minute în 2 meciuri amicale. Iar faptul ca are timp sa se dezvolte și mi mult și mai bine, nu înseamnă că trebuie să așteptăm. El trebuie folosit. Pentru mine, ca și microbist, nu are importanta ca a marcat din nou din afara careului cu CFR. Eu privesc la ce face el pe teren. Eu pe copilul asta, îl admir teribil pentru ca face lucrurile altfel. Se duce mereu cu mingea spre poarta adversa. Ii place sa atace. O sa vedeți ca acest băiat, Octavian Popescu, o sa doboare clar, suma de transfer a lui Denis Man
Oare lui Petrila ii face bine ca la aproape 21 de ani depinde de hachitele lui domnu' Dan la fel ca multi altii inaintea lui? Da, lui Tavi Popescu, Rares Ilie, Markovici li se pot urca la cap laudele venite din diferite directii, dar reversul monedei arata cel putin la fel de rau.
In liga I traim un paradox: la FCSB hotaraste patronul si e posibil sa ia decizii proaste in privinta jucatorilor tineri, la CFR hotaraste antrenorul iar pentru jucatorii tineri transferul acolo inseamna final de cariera.
de ce finala???CRAIOVA si FARUL sunt victime fac figuratie
Iordanescu a lucrat cu Popescu, il cunoste..si cred ca a vb cu petrea, dar acolo nu antrenorul hotaraste, toata lumea stie asta....si, fcsb cat a comentat selectiile facute de Iordanescu ? E normal sa-ti expui parerea...fcsb vis-a-vis de selectie, iar Iordanescu despre Popescu...chestia e sa o faci civilizat si in interesul fotbalului si a fotbalistului. Iar despre cotul aplicat..cred ca nu ai vorbit serios Fotbalul este sport de contact, iar coatele, talpile, pumnii in stomac se regasesc si in El Clasico, crede-ma...si , daca e baiat destept, invata din aceste contacte...Daca tu crezi ca, transferandu-se la Bayern, Popescu va fi ferit de coate...te inseli. Dupa ce iei cateva coate, inveti cum sa te protejezi cand sari la cap...dupa ce incasezi vreo 2-3 'talpi", inveti sa dai drumu mai repede la minge...dupa ce iei 2-3 pumni in stomac, realizezi ca e mai bine sa i 'iei fata adversarului"...fotbalul e un sport de lorzi, jucat de golani...rugby-uul e un sport de golani, jucat de lorzi.
Chiar daca Iordănescu ar fi fost de bună credință ...nu cumva trebuia să vorbească despre Popescu în particular cu oficialii Stelei ? Cum ar fi daca și cluburile ar vorbi de lipsurile lui Guardiola - Iordănescu ?Și văd că nimeni nu a fost preocupată să cate faza cu cotul primit de Popescu în ultimul meci....Asta spune că nimeni nu se prăpădește de dragul copilului...
priceput *** asta, daca il invata pe Popescu sa nu lase adversarul sa cedeze profunzimea o sa il faca jucator complet, ca mitrita
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Iordănescu are dreptate în ce spune, acum rămâne ca cineva să-i citească și să-i explice lui Tavi (în câteva ședințe eventual) cam despre ce e vorba în discursul lung, ca de obicei, al noului selecționer... Și încă ceva, m-aș fi așteptat ca titlul articolului să fie "Edi Iordănescu îl compară pe Octavian Popescu cu Messi!" GSP, s-a întâmplat ceva, cineva a greșit??
Ai observat tu toate chestiile astea despre Tavi, sau le-ai "cules" din declarațiile lui Gigi? Zi-o și pe-aia cu "geniu", până nu se demodează...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.