FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 1-2

VIDEO Elias Charalambous a dezvăluit ce s-a întâmplat în pauza meciului Voluntari - FCSB: „Lucrurile s-au schimbat!”

FCSB s-a impus în deplasarea de la Voluntari, scor 2-1. Elias Charalambous (43 de ani) și-a felicitat elevii și spune că schimbările efectuate la pauză au schimbat soarta partidei. +29   FOTO

Articol de , , - Publicat joi, 29 februarie 2024 23:17 / Actualizat vineri, 01 martie 2024 00:46

Condusă la pauză de FC Voluntari, FCSB a trimis trei fotbaliști proaspeți în debutul părții secunde. Miculescu, Alhassan și Radaslavescu au făcut exact ce au discutat, susține antrenorul Elias Charalambous.

Florinel Coman declară război: „Trebuie să călcăm pe cadavre!”
FC Voluntari - FCSB 1-2

VIDEO. Elias Charalambous, după FC Voluntari - FCSB

„În primul rând, vreau să îi felicit pe jucători. Am spus înainte că va fi un meci foarte greu. N-am intrat pe teren cum ar fi trebuit. Am primit și un gol. La pauză am vorbit cu jucătorii că trebuie să schimbăm ceva. Ei au făcut totul foarte bine, am devenit mai agresivi și s-a schimbat atitudinea.

În prima repriză a fost de vină lipsa de agresivitate. Lucrurile s-au schimbat cu totul în partea secundă, cei care au intrat au adus un plus. Am câștigat trei puncte, acum trebuie să ne revenim.

Urmează încă un meci greu. Va fi dificil cu Petrolul. Am zis-o și astăzi, unii nu ne-au crezut. Dar așa a fost! Trebuie să fim la nivel maxim pentru a ne impune în fiecare meci. Mergem mai departe. Felicitări jucătorilor și fanilor!

Miculescu a intrat bine, dar toți băieții au adus un plus. Au reușit să producă schimbarea necesară victoriei. Vrem să îi dedicăm această victorie lui Pantea, cel care s-a operat ieri”, a spus Elias Charalambous la Orange Sport.

Antrenorul liderului FCSB a comentat și eliminarea primită de Mihai Pintilii în prima repriză: „A fost o discuție, nu știu exact ce s-a întâmplat. Arbitrul a decis asta. Știm că Pintilii e o legendă în România, trebuie respectat, arbitrii trebuie respectați și ei”.

VIDEO. Cum au sărbătorit cei de la FCSB al doilea gol marcat de Florinel Coman la Voluntari

Bogdan Andone și-a schimbat discursul față de meciul cu FCSB » Ce i-a reproșat arbitrului: „Asistentul meu a oprit ceasul!”