FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 1-2

Florinel Coman declară război: „Trebuie să călcăm pe cadavre!”

FCSB s-a impus în deplasarea de la Voluntari, scor 2-1. Florinel Coman a marcat ambele goluri ale liderului, dar n-a fost mulțumit de prestația formației sale. +29   FOTO

Articol de - Publicat joi, 29 februarie 2024 23:05 / Actualizat vineri, 01 martie 2024 00:14

FCSB s-a impus în deplasarea de la Voluntari, scor 2-1. Florinel Coman (25 de ani) a marcat ambele goluri ale liderului, dar n-a fost mulțumit de prestația formației sale.

Florinel Coman înscris o „dublă” în debutul reprizei secunde și a ajuns la 14 reușite stagionale. L-a egalat pe Darius Olaru în fruntea clasamentului golgheterilor din Superligă.

Mihai Pintilii, trimis în tribună de Sebastian Colțescu » Ce s-a întâmplat în minutul 37 din FC Voluntari - FCSB
FC Voluntari - FCSB

Florinel Coman, după FC Voluntari - FCSB: „Am tratat superficial meciul!”

„Un meci întors de echipă, dar pe care l-am tratat superficial, lipsiți de curaj. Am pierdut mijlocul terenului în prima repriză. Elias a schimbat tactica în a doua repriză și i-a ieșit.

O seară perfectă pentru mine, să spunem. Dar trebuia să ne facem meciul ușor din primele minute. Asta ne-am propus. Am știut cum să gestionăm, asta e bine. Important e că nu am căzut fizic și ne-am ridicat la pauză”, a spus Florinel Coman la Prima Sport.

Coman e pregătit pentru duelul de runda viitoare, contra Petrolului: „N-am văzut meciul de astăzi, dar am înțeles că au făcut o partidă foarte bună. Ne va aștepta un meci foarte greu, dar visul nostru e să câștigăm titlul. Pentru asta trebuie să călcăm pe cadavre”.

Întrebat despre revederea cu arbitrul Sebastian Colțescu, Coman a spus: „La început a fost grea, apoi a devenit mai prietenos”

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

video FC VOLUNTARI - FCSB 1-2 » Coman marchează o dublă și aduce o nouă victorie pentru roș-albaștri: „Nu am avut mereu rezultate bune aici, s-ar putea să fie anul nostru”

Bogdan Andone și-a schimbat discursul față de meciul cu FCSB » Ce i-a reproșat arbitrului: „Asistentul meu a oprit ceasul!”