Comentarii (35)
arsenie_b
arsenie_b  •  06 Februarie 2017, 15:05
Postat de gannicus2014 pe 06 Februarie 2017, 14:57

ce fraieri sunt aia de la Boavista , l-au avut in curte pe Rivaldinho si nu i-au detectat calitatea , dupa 1 meci i-au facut bagajele

Tocanita de porc o sa scoata argintul viu din el, se stie

gannicus2014
gannicus2014  •  06 Februarie 2017, 14:57

dinamo_fan
dinamo_fan  •  06 Februarie 2017, 18:31
Postat de unico_biancorossi pe 06 Februarie 2017, 17:57

foarte bine, dar e pacat ca nu au fost luati astfel de jucatori de la inceputul pregatirilor de iarna. s-au pierdut prosteste 3 p in prima partida, chiar in partida cu liderul, deci nu cu o echipa oarecare, match in care Dinamo a fost obligata sa evolueze cu o echipa pe jumatate (care si asa are meritul de a fi jucat binisor timp de 65 de minute). ma rog, tot ce asteapta fanii dinamovisti este sa vada o echipa cu adevarat puternica, dar titlul e dus anul asta. si anul asta, sa fim foarte precisi. iar una dintre principalele cauze este nehotararea manageriala in achizitii imediate. ce a semnat pana acum, ce se va semna in cateva zile (plus bumba in circa 14 zile dupa definitivarea litigiului cu israelienii), sunt foarte bine veniti, dar pana cand se vor vedea efectele pozitive este nevoie de timp pentru integrare. se termina playoff-ul, iar lupta este acerba, sansele nu mai sunt atat de clare. in fine, tot ce stim este : Forza Dinamo !

apreciez comentariul tau dar hai sa-ti spun ceva. nu e asta problema pe care o are Dinamo acum. problema lui Dinamo este ca in repriza a 2-a cedeaza initiativa si se retrage bagandu-si adversarul in ritm. S-a abordat aceasta tactica inca din etapa 1 cu Astra si a iesit pana la urma, apoi in etapa 2 cu Timisoara si iar a iesit chinuit insa de cele mai multe ori am fost egalati sau chiar invinsi. Am facut acest pas inapoi si cand juca Mevlija, si cand juca Rotariu, Lazar sau Gnohere asa ca nu plecarea acestor individualitati este cauza acestei gafe colective. Cu viitorul in prima repriza tot jucatorii astia erau insa jucau alta tactica si alta abordare a raportului cu adversarul. Daca insisti in aceasi greseala pe care o faci mereu si esti mereu pedepsit cu siguranta problema e la nivel colectiv si nu la nivel individual. Ca un ultim argument, asta a fost si abordarea din Finala cupei cu CFR si atunci jucau si Anton si Rotariu si toti jucatorii care au plecat in ultimul tim de la Dinamo..si la 2-0 acelasi pas inapoi, data posesia adversarului care pana atunci fusese 0 barat. Si deznodamantul il stim.

1758587837700889
Costel Pisleaga  •  06 Februarie 2017, 23:25

esti un mincinos si un mare lingau ba andone !!!

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  06 Februarie 2017, 20:42
Postat de dinamo_fan pe 06 Februarie 2017, 18:31

in toate partidele a fost asta ? in cele doua victorii cu fcsB, 7-2 intr-o singura luna, cu goluri pe final, a fost asa ? in 9-2 cu astra, ambele la giurgiu a fost asa ? nu cumva au rezistat la 2-2 cu om in minus, si nu cumva au dat 3 in prelungiri ? si au mai fost cateva meciuri identice. deci, sunt aceiasi jucatori, amigo. acelasi antrenor. inconstanta vine din lehamitea unora ca rotariu, palic, gnohere, etc.. oameni care jucau pe pofte, nu ca niste adevarati profesionisti. din cauza asta au fost acele rezultate. uneori a fost ghinion, de cateva ori arbitraje ostile, in cateva meciuri jocul a fost slab in totalitate. cand a fost ghinion, de fapt s-a ratat foarte mult si ratarile se razbuna. la ultimul meci: e de vina Ando ca nemec rateaza o ocazie monumentala la 1-0 si nu inchide meciul in minutul 55-56 ? sau hanca, cu doua ratari mari, la 1-0 ambele, una in R 1 una in R 2 ?? la targu mures, ai 1-0 jocul absolut la discretie si nea gnoerika rateaza ca apucatul, si 11 m si luft cu poarta goala, apoi vin doua super executii ale lui muresan, ambele in acelasi meci, ambele in ultimele minute... ce sa mai zicem... dar, nu trebuie scuzat ce am zis eu in comentariul meu : indecizia manageriala in a aduce la timp jucatori noi in locul celor plecati. asta e de neinteles si intolerabil. ps - eu ti-am dat unul din cele 2 like. nu astept reciproca, dar am si eu dreptatea mea.)

tzusti_reloaded
tzusti_reloaded  •  06 Februarie 2017, 19:06
Postat de tzusti_reloaded pe 06 Februarie 2017, 19:00

TACTIC ALONE E VARZA A LA CLUJ..SARMALE IMPRASTIATE..HEI RUP LA INCEPUT SI...HOPA.. ***..ZICETI VOI O SCHIMBARE INSPIRATA LA..NULITATE.. EL TIPA PE MARGINE..INJURA ..ALEARGA..CE TREBUIE SA FACA NU FACE..***..AFARAAAAA ALONEEEEE

:)))))))))) SI MAI DA SI NISTE DECLARATII DUPA MECIURI DE TE NAUCESTE.. YO DE CAND TIP CA E GRAMADA..DA GRAMADA RAU..SI NUMAI O SCALDA.. EL BA E MULTUMIT..BA VREA JUCATORI..BA ..BA..DA NO BAH MAI DUTI N CEVA DE INCET LA MINTE

tzusti_reloaded  •  06 Februarie 2017, 19:00
Postat de tzusti_reloaded pe 06 Februarie 2017, 18:57

:)))))))) PAI PROSTU D AIA I PROST CA NU INVATA NIKA..PERSISTA..

tzusti_reloaded  •  06 Februarie 2017, 18:57
Postat de eucutine pe 06 Februarie 2017, 18:47

andone baga mereu adversarul in joc, prin tactica sa de antrenor minuscul. Din 34 de goluri, Dinamo a dat doar 11 in repriza secunda. Dinamo, de obicei, incepe bine meciurile, apoi, inexplicabil, face, nu unul, ci 3 pasi inapoi. pana si cu Recas, in etapa a doua, cu aia abia stransi de pe drumuri, Dinamo s-a bagat cu fundu-n poarta in repriza secunda, riscand egalarea. In 7 randuri, Dinamo a deschis scorul, apoi pierzand puncte...un total de 17 puncte pierdute, dupa ce a deschis scorul si apoi s-a retras. Eu nu inteleg ceva...faci o data si vezi ca nu e bine, mai faci o data si iar nu e bine, si inca o data, dar chiar sa persisti la infinit in prostie?

becalidinamovit
becalidinamovit  •  06 Februarie 2017, 18:54
Postat de eucutine pe 06 Februarie 2017, 18:22

mi-e greu sa gasesc in prima liga un antrenor mai slab decat andone.

reghe e seful tuturor petardelor de antrenori ..andone e un antrenor f bun numai ca sa dus timurile cand ua tiotluri cu echipe diferite .acum se joaca altceva se cre altceva ..reghee fiind tanar ar trebui sa fi epeste ,andone,multescu,grigoras,popa de latimisora,etc ,numai ca el nu are stofa de antrenor cum nu a avut-o nici ca fotbalist ..oricum andone la ce antrenori sunt acum in liga 1 se claseaza undeva pe pozitia 3-a ,sumudica primu,multescu 2 si vine andone cu pustai pe locul 3 ..reghee poate in judeteana sa aibe vreun coeficient ,cum a plecat nubert ep0Sibil din cauza asta fc cartofi star sa nus mai gaseasca ritmul ..