Alte știri din fotbal
Ilie Dumitrescu a comentat plecarea lui Daniel Pancu de la CFR: „Nu are cum să-ți meargă”
0
Ioan Varga l-a contrat imediat pe Daniel Pancu: „Zici că a câștigat Champions League!”
0
Raul Rusescu a ales Dream Team-ul Superligii: „E surpriza sezonului!”
0
Ultima notă primită de Ciprian Deac ca jucător » Cine e repetentul pentru antifotbal în CFR Cluj - FC Argeș
0
Știri din fotbal internațional
„Omis” de Gică Hagi la echipa națională, Adrian Șut a cucerit al doilea trofeu în Emiratele Arabe Unite
0
Delegația echipei calificate la Mondial, băgată în carantină din cauza epidemiei de Ebola
0
Cesc Fabregas, reacție tăioasă față de obiectivul lui Chivu: „E o lipsă de respect. Sigur nu va juca la Inter!”
0
Șarmanta prezentatoare TV a fost cucerită de stilul lui Cristi Chivu: „Mi-a plăcut ce a încercat el să transmită”
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
1
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
5
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Benzina s-a scumpit, motorina s-a ieftinit. Cât costă un litru de carburant ...
Libertatea
SURSE Leafa lui Nicușor Dan crește cu peste 1.000 de euro. Cât vor încasa ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Adevărul despre Berilă, criminalul care a ucis șase oameni într-o singură ...
Libertatea
Burtosii de la armata nu vor sa dispara FCSB. Ei vor ca ciobanul sa plateasca.
cand Dinamo va ajunge in grupele UCL(poate chiar si in grupele EL) si vor incepe sa curga milioanele pentru Negoita, atunci filmul asta pe care il vizionam acum intre Gigi si MApN SRL , il vom vedea si la ei si va fi cu fix aceeasi poveste
ba vom disparea. justittia din romania este corecta. problema este in hartii, la modul cum a fost preluat clubul de catre becali. in toate cazurile CSA a fost este si va fi o mare *** care va baga in pamant acaesta echipa.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Postacul lui negOita, nu te baga ca habar nu ai cand se ocupa Bobby Durbac de marketing la Steaua. Sau de fapt ai habar dar trebuie sa iti faci numarul pe aici sa iti arunce negoita oase.
nu dispare mah nimic, totul se va decide la TAS, CEDO ect, nu justitia noastra corupta va avea ultimul cuvant, ai sa vezi!
Merg si terenurile !! Dar alea din Ghencea, mana cereasca pentru rechinii imobiliari!!
cautam sa prind un alt peste, unul care are o fobie cu Mos Craciun si tot corecteaza in stanga si in dreapta, incercam sa vad legatura dintre el si clonele lui valizarul yepo, dar daca te-ai bagat si tu marele inteligent inszeama..mi-ai stricat caruta :(
Avea magazine oficiale, marketingul mergea...mergea, duduia :)))))...baaaaa, va vindea rufele copilul obez al lui mustata, la un loc cu altele pentru nunti si botezuri :)))))))))))))))
in teorie poate ca ai dreptate. dar in practica vei vedea ca dupa ce dispare `fcsb` o sa ai supriza ca nu vrea nimeni sa inchirieze marele bramd patronat de burtosi, pt ca nu e fezabil in fotbal sa investeti in ceva ce nu iti apartine, sa pleci din liga 5 si sa te mai trezesti si cu procese peste ceva ani, pt ca vin alti burtosi care la randul lor vor sa `salveze` din noiu brandul
sigur ca acete intrebari comporta o droaie de alte dileme si intrebari subsecvente. dar orice microbist de bun simt din Romania stie ca un Brand fotbalistic numit Steaua sau fcsB in loc de steaua, sau Steaua FCSB sau cum dracu vor generalii si becali, ei bine, valoareaza in mod real undeva intre 50-100 milioane de euro, numai fotbalistic vorbind. numai lotul de jucatori actual, fara echipe secunde, juniori, tineret, este cotat la circa 30 milioane euro pe transfermarkt ! si apoi vin celelalte, performantele, istoria, renumele, suporterii, adica ingredientele care dau valoare unei marci si care asigura vandabilitatea si profitabilitatea unui Brand. asta daca vorbim de o valoare de vanzare. dar nimeni nu cumpara nici macar Brandul Steaua, sa zicem cu 30 milioane, nu cu 50 de milioane, fara stadion, fara baze, etc. vor sa inchirieze brandul fotbalistic Steaua... ok... foarte bine, dar cui ? nimeni nu face asa ceva in domeniul privat, nimeni nu investeste in fotbal fara sa aiba garantia ca nu este la bunul plac al proprietarului. nimeni nu vrea sa fie chirias in fotbal si sa dezvolte fotbalul, pe banii lui, fara sa scoata profit. si discutam de inchirierea unei baze sportive si a unui stadion, nu de inchirierea Brandului ! cine dracului inchiriaza un brand, daca poate sa cumpere altul ? intrebari, cum spuneam si mai jos..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.