FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

EXCLUSIV Le e frică de o nouă Bunică! Steliștii au transformat Voluntari în noua Gloria Buzău, dar vor să evite drama din 2007!

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 februarie 2016 00:48

Ziarul Gazeta Sporturilor de sâmbătă analizează modul în care Steaua și-a dezvoltat o enclavă la Voluntari. Alcenat a fost al 5-lea fotbalist roș-albastru care a semnat cu nou-promovata, joi a plecat tot acolo și Chitoșcă.

Toţi șase aparţin în continuare de clubul lui Becali, sunt doar împrumutaţi în Ilfov. Cedaţi pentru restul acestui sezon, cu condiţia să nu evolueze în partida directă.

Subiectul a stârnit controverse în ultimele zile, iar Gazeta de astăzi publică detalii despre transferurile făcute între cele două echipe. Cine achită contractele, care sunt condițiile de joc și de ce se teme Steaua, totul numai în ediția tipărită a Gazetei de astăzi, dar și pe platforma Gazeta Digitală!

Tot EXCLUSIV PRINT:

Steaua a adunat mai mult de o echipă de jucători internaţionali și salarii cum nu au mai existat în România în ultimii 8 ani

Colecționarul. Gabriel Enache, pasionat de mașini scumpe, ceasuri de lux și parfumuri fine

Cele mai tari cote ale zilei! Azi sunt zeci de meciuri, află ponturile din Gazeta de sâmbătă!

Citește și:
Noua „bestie” a lui Haaland! Și-a cumpărat o bijuterie rară: doar 150 de exemplare în lume
Campionate
Noua „bestie” a lui Haaland! Și-a cumpărat o bijuterie rară: doar 150 de exemplare în lume
„Ne-am înțeles cu Slovacia” » A spus ce se va întâmpla în amicalul de la Bratislava
Nationala
„Ne-am înțeles cu Slovacia” » A spus ce se va întâmpla în amicalul de la Bratislava
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
Special
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 i-a furat inima antrenoarei-patroană din România
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 i-a furat inima antrenoarei-patroană din România
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Profit.ro
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (25)
neaga1900
neaga1900  •  20 Februarie 2016, 17:10

Moda asta in care jucatorul imprumutat nu poate juca impotriva propiei echipe se poarta de catre echipe mari, cu pretentii si e normal. Cum un jucator al tau sa joace contra ta si cel mai rau sa te faca sa pierzi. Practic pierde inclusiv jucatorul respectiv. Bunica nu era al Stelei,. e deja putin diferit.... Ca Becali il ajuta cu bani pe patronul de acolo e deja altceva....Nu mai spun, ca Bunica a tras " o pasa" de fapt, dar portarul Stelei de atunci...dormea!

de_pe_tarnave
de_pe_tarnave  •  20 Februarie 2016, 12:52
Postat de merace pe 20 Februarie 2016, 10:37

Eu credeam ca Steaua se teme sa nu mai pateasca la fel ca in 1986 cu Barcelona, cand nu a reusit sa marcheze deloc in 120 de minute! :D hahaha

Mama ce te mai oftica asta cu Barcelona din 1986!!!

manutd.steaua
manutd.steaua  •  20 Februarie 2016, 12:06

sunteti tampiti ma??cum sa joace aia impotriva echipei lor??ei sunt doar imprumutati,ce naiba e asa de greu?

Vezi toate comentariile (25)
Comentează