FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

EXCLUSIV Una dintre țintele Stelei a vorbit pentru Gazeta: "Interesul celui mai mare club din România mă motivează"

Articol de - Publicat vineri, 13 ianuarie 2017 10:31

Steaua nu renunţă la ideea de a-l aduce pe Piotr Celeban, un fundaş care acum evoluează la Slask Wroclaw, locul 12 în Polonia, acesta intrând în ultimele șase luni de contract cu gruparea poloneză.

- Piotr, patronul Stelei a vorbit în fiecare seară despre aducerea ta, la televiziune!
- Eu nu văd posturile tv din România!

- Nu te-a căutat nimeni în ultima perioadă de la Steaua?
- Steaua e cel mai mare club de fotbal din România, iar interesul celor de acolo pentru mine mă face să mă simt foarte apreciat şi mă motivează!

- Dar...
- Acum sunt în cantonament și mă pregătesc cât de bine pot. Nu am voie să dau interviuri despre viitorul meu. Puteți să vorbiți cu agentul meu sau cu cei din club.

Steaua se luptă cu Betis

Presa spaniolă anunţă că Piotr Celeban este una dintre ţintele pe care Betis Sevilla le are în acest mercato de iarnă. Gruparea din Spania ar fi dispusă chiar să şi achite 250.000 de euro, atât cât cere actualul club al polonezului, Slask Wroclaw. Singura ţară din afara Poloniei unde Celeban a evoluat a fost România: între 2012 şi 2014, a îmbrăcat tricoul celor de la FC Vaslui.

10 selecții
are Celeban în naţionala Poloniei, bifate în intervalul decembrie 2008 - noiembrie 2013. 

Interviul exclusiv cu Celeban poate fi citit în ediția tipărită a Gazetei Sporturilor sau pe platforma Gazeta Digitală.

Alte subiecte exclusiv print:

Citește și:
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Ratare uluitoare
Europa League
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Ratare uluitoare
Aroganța supremă! Ce a apărut la tribuna a 2-a pe Arena Națională: turcii „au luat foc”, jandarmii au intervenit imediat
Europa League
Aroganța supremă! Ce a apărut la tribuna a 2-a pe Arena Națională: turcii „au luat foc”, jandarmii au intervenit imediat
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Campionate
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
Superliga
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Profit.ro
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (6)
gicab
gicab  •  13 Ianuarie 2017, 11:08

"Talpan a reuşit să scoată adevărul la lumină şi din câte am aflat eu chiar e înjurat. E omul anului 2016! El a reuşit să câştige toate procesele pe care le-a avut pe rol"

ottobraun
ottobraun  •  13 Ianuarie 2017, 11:14

Talpan trebuie decorat ca Baiden , lupta cu infractorii!

811062562312962
Stelian Strambeanu  •  13 Ianuarie 2017, 18:06

Cam cât costă ,,motivarea,, musiu ??? Ai grijă s-ar putea să pleci mai sărac de cum ai venit !!!

Vezi toate comentariile (6)
Comentează