Comentarii (31)
para.para
para.para  •  31 August 2014, 13:42

211 meciuri in 9 sezoane (campionate, ani, 34 meciuri/sezon), e nimic. Foarte putin a jucat. Toti practicantii de sportul acesta din rromanica se lauda cu meciurile jucate in liga de maro a tarii de maro, dar ei abia joaca cateva meciuri pe sezon. Un jucator din Premier League are meciurile astea (211) in maxim 2-3 ani, nu in 9 ani ca romulanii.

mario_seppona
mario_seppona  •  31 August 2014, 13:28
Postat de steaua1986forever pe 31 August 2014, 12:43

Maftei, explica-ne si ce s-a intamplat in sferturile de finală în Europa League. Daca tot te mandresti cu asta....

ce s aintamplat? ia mai urmareste meciul inca o data! si lasand la o parte calificarea! spune mi ca esti mandru de jocul echipei tale in cele 2 meciuri! atata ipocrizie rar intalnesti!

mario_seppona
mario_seppona  •  31 August 2014, 13:27
Postat de steaua1986forever pe 31 August 2014, 12:46

Eh, rapidistii si dinamovistii au memorie scurta. Uita cum moti si maftei au plecat de la echipele lor unde erau injurati meci de meci. Au plecat cu lacrimi in ochi, deh....acum sunt buni. Uite, de ex.la Steaua noi l-am injurat pe Lovin. Cum ar fi acum sa spun "il asteptam pe Lovin" ? Nu ar fi penibil? Lovin a fost, este si va fi injurat la noi. Noi ne mentinem absolut toate declaratiile. Nu putem injura pe cineva si maine sa il "iubim" ca altii. Nu spun ce meserie (foarte veche de altfel) este asta....

poate pui si un link ceva cu maftei injurat in giulesti! maftei a plecat de la rapid in calitate de capitan al echipei! si a plecat sa joace n ch. league, si nu oricum a jucat! a jucat si a facut 10 pct cu cfr-ul! atatea puncte cate a facut steaua in ultimele 3 calificari! revenind la injuraturi, voi nu i ati injurat doar pe rapa, parvulescu sau lovin! voi i ati injurat pe oamenii aia care au castigat cupa aia din anul ala care ti l ai luat drept nick! in ghena au fost injurati ienei, lacatus, tudorel stoica, dan petrescu! asa zisele voastre legende! dati va seama la vorba cand aruncati cuvintele pe gura! acuzati pe altii de ceva ce tocmai voi ati facut primii! si nu ati facut o cu oricine!

steaua1986forever
steaua1986forever  •  31 August 2014, 12:46
Postat de lucell pe 31 August 2014, 12:32

Probabil povestesti si episoadele cand a pierdut cu Steaua si isi dadea pantalonii jos sa le arate ....suporterilor care il injurau.Un fel de Moti rapidist si acest Maftei,a iubit Rapidul pana a plecat pe lovele in alta parte ca simtea gheata subtire de bani din Giulesti.:)

Eh, rapidistii si dinamovistii au memorie scurta. Uita cum moti si maftei au plecat de la echipele lor unde erau injurati meci de meci. Au plecat cu lacrimi in ochi, deh....acum sunt buni. Uite, de ex.la Steaua noi l-am injurat pe Lovin. Cum ar fi acum sa spun "il asteptam pe Lovin" ? Nu ar fi penibil? Lovin a fost, este si va fi injurat la noi. Noi ne mentinem absolut toate declaratiile. Nu putem injura pe cineva si maine sa il "iubim" ca altii. Nu spun ce meserie (foarte veche de altfel) este asta....

steaua1986forever
steaua1986forever  •  31 August 2014, 12:43

Maftei, explica-ne si ce s-a intamplat in sferturile de finală în Europa League. Daca tot te mandresti cu asta....

lucell
lucell  •  31 August 2014, 12:32

Probabil povestesti si episoadele cand a pierdut cu Steaua si isi dadea pantalonii jos sa le arate ....suporterilor care il injurau.Un fel de Moti rapidist si acest Maftei,a iubit Rapidul pana a plecat pe lovele in alta parte ca simtea gheata subtire de bani din Giulesti.:)

kossu
kossu  •  31 August 2014, 12:27

Cum adică a câștigat o Supercupă „tot în alb-vișiniu”? Poate „tot pentru Rapid”, să se înțeleagă ceva de acolo. Și Rapidul, și CFR-ul au aceleași culori oficiale. În plus, Maftei a câștigat DOUĂ Supercupe, nu una (în 2002 și în 2007, ambele împotriva lui Dinamo, pe când evolua, cum am mai spus, pentru Rapid). A „câștigat” două și pentru CFR, dacă e să glumim puțin, când a pierdut trofeul în fața ceferiștilor pe când juca la Unirea Urziceni (în 2009 și 2010). La ultimul meci a ratat și una dintre loviturile de departajare (cei de la Urziceni au reușit atunci contraperformanța să rateze TOATE cele 4 penalty-uri executate). Și la noi nici măcar n-a apărat Moți, ci Claro. :-)

rozu
rozu  •  31 August 2014, 12:14

sa fim seriosi! ce sa caute vasile la steaua?! injuraturi? becali a luat de la rapid jucatorii care au contribuit decisiv in victoriile noastre impotriva lor si doar ca sa'si bata joc de ei pentru asta... vasile, te asteptam!

valeri_gazaev100
valeri_gazaev100  •  31 August 2014, 12:13

La Rapid te atasezi, la steaua scuipi dupa ce pleci. Asta e diferenta

gannicus2014
gannicus2014  •  31 August 2014, 12:10

si voi credeti ca da cineva bani pe fituica voastra , ca sa citeasca ce zice Maftei ? sa fie sanatos , un fotbalist bun , profesionist si atat

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Comentează