FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - RAPID

VIDEO + FOTO Ratare uluitoare și o intervenție fabuloasă în Farul - Rapid!

Farul - Rapid | Horațiu Moldovan, portarul giuleștenilor, l-a blocat incredibil pe Jefte Betancor, golgeterul lui Hagi, în minutul 25 al partidei de la Ovidiu.

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 decembrie 2021 22:28 / Actualizat sambata, 04 decembrie 2021 22:28

Șutul lui Alexi Pitu, deviat de Goge, a fost respins în față de Horațiu Moldovan, fix acolo unde se afla Jefte Betancor. Golgeterul Ligii 1 n-a reușit să marcheze, deși portarul oaspeților era la pământ.

La prima impresie, o ratare uriașă. Reluările au arătat însă și un reflex excepțional al lui Moldovan, care a dus piciorul stâng spre minge și a deviat-o astfel în corner.

Continuă coșmarul! Ioniță II s-a „rupt” iar, la primul joc ca titular după un an și jumătate » Rapid, două schimbări în primele 18 minute
Farul - Rapid

Horațiu Moldovan, intervenție excepțională în fața lui Jefte

Jefte are doar un gol marcat pentru Farul în ultimele 5 runde. „Nu e jucătorul din septembrie, octombrie. Trebuie să fie mai eficient în fața porții. Încercăm să aducem baloane în fața, atacanții trebuie să fie mai iuți, inteligenți, rapizi, șmecheri”, declara recent Gheorghe Hagi.