FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - FC BOTOȘANI

Fază absurdă în Chindia - FC Botoșani: autogol uluitor în prima repriză

Chindia - FC Botoșani / Captură TV

Articol de GSP - Publicat joi, 04 februarie 2021 17:43 / Actualizat joi, 04 februarie 2021 18:11

Chindia Târgoviște și-a majorat avantajul în disputa cu FC Botoșani în urma unei faze care l-a exasperat pe Marius Croitoru, tehnicianul oaspeților.

Era minutul 11 pe stadionul „Ilie Oană”. Oaspeții abia își reveneau după golul încasat în minutul 6, însă au mai primit încă o palmă zdravănă din partea Chindiei. Denis Dumitrașcu, fotbalistul gazdelor, a urmărit cu insistență o minge și l-a forțat pe apărătorul Alexandru Țigănașu să paseze în viteză spre propriul portar.

Autogol hilar în Chindia - FC Botoșani

Doar că mingea a căpătat o traiectorie ciudată, a „ciupit” și dintr-o brazdă de gazon, bulversându-l de-a binelea pe Hidajet Hankic, portarul botoșănenilor. Acesta a ratat intervenția, a „băribierit” balonul, iar mingea s-a scurs agonizant în plasă, spre disperarea lui Marius Croitoru.