FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - DINAMO

VIDEO Fază de penalty în Clinceni - Dinamo: „Arbitrul a greșit”

Academica Clinceni - Dinamo. În minutul 48, la 1-0 pentru ilfoveni, Clinceni ar fi putut să primească o lovitură de la 11 metri.

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 decembrie 2021 22:36 / Actualizat vineri, 03 decembrie 2021 23:50

Tot ce trebuie să știi despre Liga 1

Preluarea pe poziție viitoare a lui Gheorghi Pashov a fost oprită cu brațul stâng de Steliano Filip

Dinamo are în acte un imn de 15.000 de euro. Fanii au și uitat de el!
dinamo

Deși distanța dintre cei doi jucători e mică, aproximativ un metru, pe reluări se vede cum Filip apropie intenționat mâna de corp pentru a bloca balonul.

„Centralul” Andrei Chivulete a lăsat jocul să continue, deși existau circumstanțe pentru acordarea unei lovituri de la 11 metri.

„Filip duce mâna spre minge, e penalty”, a conchis Zotta, fost arbitru internațional, la Telekom Sport.

Mircea Rednic și Steliano Filip, discuție bărbătească

Mircea Rednic a avut o discuție privată cu Steliano Filip în urma căruia cei doi au îngropat securea războiului.

„A fost un incident legat de niște dorințe ale lui Filip și am decis că este mai bine ca el să nu facă parte din lot. E spre binele lui și spre binele echipei. Mi-a zis că poate juca doar fundaş stânga. Ei cred că s-au născut titular”, a declarat Mircea Rednic în urmă cu o săptămână.

Dinamo și Academica Clinceni, la retrogradare

Citește mai multe știri despre Dinamo și Clinceni:

Confuzie la Dinamo » Iuliu Mureșan îl contrazice indirect pe Zăvăleanu: „Pleacă 4-5 jucători, dar vin alții”

Ce face Ionuț Chirilă înainte de meciul cu Dinamo: antrenorul a fost fotografiat în București + surpriză pe foaia de meci

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”