FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - CFR CLUJ 0-6

Dan Petrescu, vrăjit de un fotbalist de la CFR: „Cel mai bun meci al lui!”

FC Argeș - CFR Cluj 0-6 | Dan Petrescu, antrenorul campioanei, l-a lăudat la finalul partidei pe Cristi Manea, autorul unui supergol în minutul 37.

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 mai 2022 23:02 / Actualizat sambata, 07 mai 2022 23:12

În prima repriză din Trivale, fundașul dreapta a marcat superb, cu exteriorul, fără preluare, de la circa 20 de metri.

Dan Petrescu a văzut „multe greșeli” și după 6-0 + Cum o motivează pe Craiova pentru meciul cu FCSB
fc argeș - cfr cluj 0-6

FC Argeș - CFR Cluj 0-6. Dan Petrescu: „Cel mai bun meci al lui Manea”

Manea s-a pregătit excelent în ultimele 10 zile și a venit fructul pregătirii. Dacă te antrenezi bine, cu pasiune, cu entuziasm, joci bine.

Toți jucătorii vor să câștige, dar diferența o face modul în care te pregătești. Când jucătorii se antrenează la 100%, viața e ușoară la meci. Manea a făcut un joc excelent, e cel mai bun meci al lui de când e la CFR Cluj”, a declarat Petrescu la Prima Sport 1.

Am mereu încredere în Păun, chiar dacă el are probleme în fața porții, nu e pragmatic, vrea să dea goluri frumoase. Eu i-am spus că trebuie să joace mai simplu. Dacă driblezi, nu mai dai gol
Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

Petrila, când intră de pe bancă, dă gol meci de meci. Când e titular, suferă. A făcut un campionat excelent, merită felicitat, mai ales că el a fost solicitat și din cauza regulii U21

Cristi Balaj, după victoria la scor cu FC Argeș: „Măcar acum nu mai există discuții”