FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - CSU CRAIOVA

FOTO „Petarda” etapei, la FC Argeș - CSU Craiova: a fost eliminat după 12 minute!

În minutul 12 al întâlnirii FC Argeș - CSU Craiova, Alexandru Crețu (29 de ani, mijlocaș defensiv) a fost eliminat după ce a văzut al doilea cartonaș galben. Oltenii conduceau cu 1-0.

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 noiembrie 2021 18:26 / Actualizat duminica, 21 noiembrie 2021 18:29

Universitatea Craiova a început cum nu se putea mai bine jocul din Trivale. Roguljic a reluat perfect cu capul la un corner, iar trupa lui Laurențiu Reghecampf era în avantaj încă din minutul 6.

FC Argeș - CSU Craiova. Alex Crețu, eliminat în minutul 12

Apoi, Crețu a comis însă două neregularități sancționate la sânge de arbitrul Marian Barbu. Mai întâi, minutul 8, mijlocașul la închidere a văzut primul „galben”, pentru un fault la Marian Șerban, oprind astfel o acțiune periculoasă a Argeșului.

Patru minute mai târziu, Crețu a intrat tare la Fatai, a lovit mingea, însă l-a și „secerat” pe atacantul piteștenilor și n-a fost iertat de „central”:

„Petarda” etapei, la FC Argeș - CSU Craiova: a fost eliminat după 12 minute!

Alexandru Crețu a venit în septembrie la CSU Craiova, după o experiență de două luni la FCSB. Becali a anunțat că renunță la el în urma eșecului cu Rapid, 0-1.

VIDEO Rednic sare în apărarea fotbalistului făcut praf de suporterii lui Dinamo: „Toți specialiștii îl judecă. Vina e a mea!”

Conducerea lui CFR Cluj explică rezultatele slabe din Europa: „Ce a găsit Dan Petrescu nu a fost pe placul lui”

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia