FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - POLI IAȘI 2-1

FOTO » Ion Crăciunescu a criticat dur un arbitru din Liga 1: „Cum să nu vezi așa ceva?! N-ai voie!”

Ion Crăciunescu, 70 de ani, fost mare arbitru internațional, consideră că FC Argeș ar mai fi trebuit să beneficieze de un penalty în partida câștigată cu Poli Iași, scor 2-1.

Articol de GSP - Publicat luni, 08 martie 2021 20:01 / Actualizat luni, 08 martie 2021 20:19

Argeș a deschis scorul din penalty, în minutul 6. Un sfert de oră mai târziu, Frăsinescu a comis încă un fault în careu, asupra lui Malele, marcatorul primului gol. Inexplicabil, „centralul” Lucian Rusandu a lăsat jocul să continue de această dată.

Ion Crăciunescu, despre eroarea lui Rusandu: „Cum să nu vezi așa ceva?!”

„Arbitrul era plasat foarte bine. Cum să nu vezi așa ceva?! E ținere, piedică. Mai avea să dea galben pentru simulare! N-ai voie să nu dai penalty aici!

Nu înțeleg de ce se încearcă atât de mult cu acest Rusandu, dar din Grecia poate se văd altfel lucrurile. A mai greșit o dată în acest meci, trebuia să-i acorde cartonașul roșu lui Frăsinescu la faza primului penalty, e atac grosolan”, a declarat Crăciunescu în emisiunea „Digi Sport Special”.

Momentul în care Frăsinescu îl faultează pe Malele iar Rusandu nu acordă penalty / Captură Digi Sport

Citește mai multe știri despre meciul FC Argeș - Poli Iași 2-1:

Andrei Cristea regretă că a acceptat postul de antrenor la Iași: „Eram unul dintre golgeterii campionatului, am făcut un sacrificiu și mi-am ieșit din formă!”

Marian Rada știe ce decizie va lua Andrei Cristea: „Am vorbit cu el, și-a dat seama”

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”