FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CHINDIA 3-2

Adrian Mihalcea a oferit declarația primei etape: „La noi, e o variantă ieftină a VAR-ului”

Adrian Mihalcea / Sursă foto: Facebook@ Chindia Târgoviște +10   FOTO
Adrian Mihalcea / Sursă foto: Facebook@ Chindia Târgoviște

Articol de - Publicat luni, 18 iulie 2022 20:34 / Actualizat luni, 18 iulie 2022 21:40

Adrian Mihalcea a debutat cu înfrângere la primul meci oficial pe banca celor de la Chindia Târgoviște. Dâmbovițenii au pierdut la Botoșani, scor 2-3, iar tehnicianul a explicat la final ce l-a nemulțumit în prestația echipei sale.

„Din păcate, am început meciul foarte prost, cu gol primit în minutul doi. Două goluri primite din fază fixă înseamnă lipsă de responsabilitate! Dar am dominat repriza secundă. Dacă vom reuși să eliminăm greșelile personale din prima repriză, putem avea rezultate mult mai bune.

Dar sunt încrezător, ceea ce am văzut astăzi mă face să cred că vom avea jocuri și victorii importante! Mă bucur pentru atitudinea schimbată din repriza secundă, dar trebuie să muncim mai mult, să avem o atitudine mai războinică. Așa vor veni rezultatele”, a spus Adrian Mihalcea, la Orange Sport.

FC BOTOȘANI - CHINDIA 3-2

VIDEO Adrian Mihalcea: „E o variantă ieftină a VAR-ului la noi”

Întrebat despre senzațiile pe care le are după prima etapă cu VAR în Liga 1, Mihalcea a oferit un răspuns haios:

Ar trebui să ne ajute, dar văd că încă sunt probleme. Este o variantă ieftină a VAR-ului la noi”, a spus cel poreclit „Țăranul”.

Prima etapă a noului sezon a adus și primul colaps al arbitrajului video autohton. Duminică, la FCSB - U Clujh 1-1, arbitrii din camera VAR n-au văzut nici eliminarea clară a lui Șerban pentru faultul brutal la Remacle, nici penalty la hențul în careu al lui Pires. Singura decizie bună a fost anularea golului lui Chipciu. La Botoșani, arbitrii n-au văzut un penalty evident pe care gazdele ar fi trebuit să-l primească în minutul 34

FOTO / Cele mai tari imagini surprinse în duelul FC Botoșani - Chindia

+6 FOTO

VIDEO Năprasnic! Fostul jucător al lui Dinamo a înscris unul dintre golurile etapei în Liga 1!

VIDEO + FOTO Mihai Teja, start perfect la Botoșani » Moldovenii au învins Chindia după un meci cu 5 goluri și 2 eliminări