FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CS MIOVENI 1-1

VIDEO + FOTO FC Botoșani și Mioveni, remiză în ultima etapă a sezonului regular » Cu câte puncte intră în play-out! Clasamentul ACUM

Articol de , - Publicat vineri, 10 martie 2023 19:27 / Actualizat vineri, 10 martie 2023 19:42

FC Botoșani și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, în ultima rundă a sezonului regular din Liga 1.

Programul complet și rezultatele din Liga 1 AICI!

Apăsarea celor trei înfrângeri consecutive a fost depășită rapid de FC Botoșani. În minutul 12, Gabriel Mutombo a „spart gheața” în Liga 1 cu o lovitură superbă de cap. Moldovenii au controlat ostilitățile și în continuare reprizei, dar nu au putut păstra ritmul până în final și au fost pedepsiți.

FC Botoșani - CS Mioveni, egal în ultima etapă a sezonului regular

În minutul 88, portarul Eduard Pap a ieșit hazardat, și-a doborât adversarul în careu, iar Bogdan Rusu a transformat fără emoții lovitura de pedeapsă rezultată.

FC Botoșani va intra în play-out cu 17 puncte. CS Mioveni începe partea decisivă a sezonului de pe ultima poziție, cu 11 puncte. Niciuna dintre formații nu va beneficia de rotunjire.

Clasamentul actualizat din Liga 1

FINAL » FC Botoșani - CS Mioveni 1-1

FC Botoșani - CS Mioveni, echipe de start:

Botoșani: E. Pap - Petro, Sadiku, Mutombo, A. Dragu - A. Ivanov, Zabou, Dican - Cioiu, Camara, Mailat
Rezerve: Ducan - Patache, Șeroni, Mboko, E. Florescu, G. Ionuț, A. Burlacu, M. Roman I, Carmel
Antrenor: Flavius Stoican

CS Mioveni: Greab - Sno, Garutti, Scarlatache, Burnea - Lixandru, Panait, V. Pop - Carnat, B. Rusu, Diallo
Rezerve: F. Croitou - Balaur, Mboumbouni, Lepistu, Toma, Rădescu, Antal, Buziuc, B. Krasniqi
Antrenor: Nicolae Dică

+24 FOTO

Stadion: Municipal (Botoşani)
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) / Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş), Arbitru AVAR: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ)

Conferința de presă a gazdelor

Conferința de presă a oaspeților

Transfer de ultim moment în Superligă » Fostul câștigător al Cupei Belgiei a ajuns în România