FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - FCSB

Becali nu s-a putut abține! 3 schimbări la pauză: un nou-venit, judecat rapid

FC Botoșani - FCSB. Vicecampioana a efecutat nu mai puțin de 3 schimbări la pauză.

Articol de GSP - Publicat joi, 15 iulie 2021 21:45 / Actualizat joi, 15 iulie 2021 22:01

• Noul sezon din Liga 1 începe în această seară cu meciul dintre FC Botoșani și FCSB, liveTEXT pe GSP.ro de la 20:30.
  • Partida e în direct la TV pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport+ - desfășurarea meciului, AICI

Astfel, de pe teren au ieșit Răzvan Oaidă, Denis Haruț și nou-venitul Stipe Vucur și au intrat Zdenek Ondrasek, aflat la debut, Iulian Cristea și Ovidiu Popescu.

Așadar, a fost schimbat centrul defensivei, deși FCSB nu a avut probleme în prima parte. Noii stoperi: Alex Crețu („închizător” în prima repriză) și Iulian Cristea.

Tănase a fost trecut inter, Ovidiu Popescu mijlocaș defensiv, iar Ondrasek a devenit noul atacant central, post ocupat în prima repriză de „decarul” roș-albaștrilor.

Și Botoșani a mutat la pauză: Sila și Edjouma le-au luat locul lui Remacle și Kage.

FC Botoșani - FCSB: echipele de start

FC BOTOȘANI (4-3-3): Pap - Braun, Racovițan, Șeroni, Țigănașu - E. Papa, Remacle, Ongenda - Tîrcoveanu, Kage, Fili
REZERVE: M. Contra, Patache, M. Croitoru, Dragu, Edjouma, M. Roman, Camara, Petkovski, Sila
ANTRENOR: Marius Croitoru

FCSB (4-3-3): Vlad - V. Crețu, Haruț, S. Vucur, Radunovic - Moruțan, A. Crețu, Oaidă - Cordea, Fl. Tănase, Oct. Popescu
REZERVE: Straton, Ondrasek, I. Cristea, I. Stoica, Cr. Dumitru, Ov. Popescu, Perianu, Musi, S. Șerban
ANTRENOR: Dinu Todoran