FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - DINAMO 1-2

FC VOLUNTARI - DINAMO // FOTO Trei penalty-uri neacordate în Voluntari - Dinamo! Verdictul dat de Ion Crăciunescu

FC Voluntari - Dinamo // FOTO: Captură TV Digi Sport +6   FOTO
FC Voluntari - Dinamo // FOTO: Captură TV Digi Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 aprilie 2019 20:08

Prima repriză a meciului FC Voluntari - Dinamo, scor final 1-2, a fost lipsită de ocazii mari, dar ambele formații trebuiau să primească câte un penalty în. Arbitrul Iulian Călin n-a văzut un alt fault în careul „câinilor” în partea secundă.

• Minutul 16: După un corner al celor de la FC Voluntari, Linas Klimavicius, fundașul lui Dinamo, l-a împins pe atacantul Adrian Bălan, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

fc voluntari dinamo 2 +7 FOTO

Verdictul specialistului:Klimavicius vine din spate, dă cu capul pe lângă minge, dar cu mâna îl împinge pe adversar. Este fault”, a declarat fostul arbitru Ion Crăciunescu, la TV Digi Sport.

„Mă miră ce face jucătorul lui Dinamo. Nu poți să vii așa cu mâna și să împingi. Arbitrul avea vizibilitate” Gigi Mulțescu, antrenor Petrolul

• Minutul 45: Și Dinamo trebuia să primească un penalty, când Reda Jaadi a căzut în careu după un duel cu Alexandru Răuță.

fc voluntari dinamo 1 +7 FOTO

Verdictul specialistului:Dacă mă uit mai bine, e un contact între cei doi jucători. E un contact și e fault. Trebuia penalty”, a spus Ion Crăciunescu.

• Minutul 57: Ilfovenii au cerut din nou penalty. Parfait Mandanda a ieșit haotic din poartă, și l-a lovit în tibie pe Adrian Russo, fundașul lui Voluntari. Arbitrul a judecat complet greșit faza, dictând fault în atac!

Verdictul specialistului: „Se păcălește arbitrul! Mandanda face un fault grosolan. Șutează direct în piciorul adversarului. Putea să îi rupă piciorul!”, a spus Ion Crăciunescu.

Urmărește AICI desfășurarea liveTEXT a meciului FC Voluntari - Dinamo

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă