FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FARUL

FC Voluntari - Farul 1-0 » Ilfovenii ajung la 5 victorii consecutive în Liga 1!

FC Voluntari - Farul 1-0 // foto: Raed Krishan - GSP +11   FOTO
FC Voluntari - Farul 1-0 // foto: Raed Krishan - GSP

Articol de - Publicat duminica, 03 octombrie 2021 16:00 / Actualizat luni, 01 mai 2023 16:55

FC Voluntari continuă seria victoriilor din Liga 1. Ilfovenii au învins-o și pe Farul, scor 1-0, și ajung la 5 succese consecutive!

Programul complet al etapei #11

La Voluntari, trupa lui Liviu Ciobotariu a învins-o pe Farul, pe care a depășit-o în clasament. Prima repriză a fost dominată de dobrogeni, care au trecut pe lângă deschiderea scorului prin golgheterul Jefte Betancor și colegul său din atac, George Ganea. Fiul „Ganezului” a fost blocat de portarul Mihai Popa, în vreme ce Betancor a trimis puțin pe lângă poartă, cu călcâiul.

Farul a început și a doua parte în atac, iar în minutul 53 Radu Boboc a fost la un pas să modifice tabela. Introdus pe teren la pauză, fundașul lateral a șutat puțin pe lângă poartă de la marginea careului.

+7 FOTO

Golul care a stabilit rezultatul partidei a venit în minutul 65, la capătul unei acțiuni excelente a gazdelor. Lorand Fulop i-a pasat pe culoar lui Ion Gheorghe, care a finalizat cu un șut la colțul lung, bară-gol.

Farul a fost aproape de golul egalizator în minutul 84, când Andrei Ciobanu a trimis puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă.

FC Voluntari a ținut de avantaj până la final și a ajuns la 5 victorii consecutive. Cu cele 3 puncte de astăzi, echipa antrenată de Liviu Ciobotariu ajunge la un total de 21 și urcă pe locul 4.

FC Voluntari - Farul 1-0

FC Voluntari - Farul, echipe de start:

FC Voluntari: M.Popa – Meleke, Tamaș, Armaș – Ricardinho, Rață, Droppa, I. Gheorghe, Briceag – L.Fulop, Angelov
Rezerve: Neacșu, Achim, Al. Vlad, Helder, Roșu, Ilie, Stan, Merloi, Paraschiv
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiță, De Nooijer – Artean, Mladen, Purece – Ganea, Betancor, Pitu
Rezerve: Brănescu, Boboc, Dobrosavlevici, Buta, Ciobaru, N. Popescu, Ely Fernandes, Sali, Chițu
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), A2: Marchidanu Marius Cristian (Brăila)

FAZA ETAPEI Arhitectul Hagi și dinamica Farului » Jucătorul-cheie la ultimul gol marcat de Jefte

VIDEO+FOTO Ce s-a întâmplat imediat după finalul meciului Dinamo - UTA 2-2 + Gestul lui Torje față de Moldoveanu

Sărbătoare la Focșani, dar nu pentru CS Dinamo! Echipa Ministerului de Interne, un nou FAIL în goana după Liga 2! Cunoaștem ultima echipă promovată în liga secundă