FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - BOTOȘANI 1-0

Jucătorul care l-a exasperat pe Gigi Becali: „Îmi venea să dau telefon să îl scoată”

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de GSP - Publicat luni, 19 decembrie 2022 22:42 / Actualizat luni, 19 decembrie 2022 22:45

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a vorbit despre Billel Omrani la finalul meciului FCSB - FC Botoșani 1-0.

Becali l-a criticat din nou pe Omrani. Patronul de la FCSB regretă că nu a dat telefon pe banca echipei pentru a-l schimba pe Billel în repriza a doua cu Botoșani. Asta în contextul în care Omrani a intrat la pauză, în locul accidentatului Andrei Cordea.

Pintilii surprinde: „Nu contează cum am jucat. Mă așteptam ca băieții să fie cu gândul la vacanță”
FCSB - FC BOTOȘANI 1-0

Gigi Becali: „Îmi venea să dau telefon să îl schimbe pe Omrani”

„Nu știu ce se întâmplă cu Omrani, foarte previzibil, greoi. Nu știu ce se întâmplă cu el. Parcă nu era chiar așa greoi. I-am dat 20 de mii pe lună salariu. Dacă joacă așa, la revedere. Cum să îi prelungesc contractul dacă joacă așa?

Nu regret că l-am luat, că și-a adus cât de cât aportul. Nu știu ce se va întâmpla de acum încolo. A participat la 2-3 goluri. Nu regret în contextul valorii lui, considerând că va fi sută la sută în play-off și o să ne ajute acolo.

Eu dacă eram antrenor, îl scoteam în repriza a doua. Mai aveam puțin și dădeam telefon să îl schimbe. Ce, trebuia să ținem de rezultat? Trebuia să marcăm”, a declarat Becali la Prima Sport.

Gigi Becali: „Coman și-a spălat toate păcatele”

Gigi Becali l-a lăudat în schimb pe Florinel Coman, care a marcat sngurul gol al meciului cu Botoșani.

„Coman ne-a salvat. Nu mai speram să marcăm gol. Am avut ocazii multe. Să dea Dumnezeu acum să se pregătească bine, să fie titular și să fie ăla de dinainte, să fie Coman ăla pe care am dat 3 milioane.

Acum a șters tot, toate păcatele lui, după golul ăsta. E fotbalist bun și e și foarte inteligent. El trebuie să muncească. El era în formă înainte de accidentare. Acum trebuie să muncească și să revină”, a declarat Becali, potrivit sursei menționate.