FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ

VIDEO+FOTO FCSB - CFR CLUJ. Miron a comis-o la golul doi al campioanei, însă la pauză „a plătit” altcineva

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 ianuarie 2022 21:00 / Actualizat duminica, 23 ianuarie 2022 21:25

CFR Cluj a întors scorul în derby-ul cu FCSB de pe Arena Națională, 2-1 la pauză, în decurs de doar patru minute. Execuția de senzație a lui Tavi Popescu a pălit” imediat, „feroviarii” marcând după două nesincronizări ale defensivei roș-albastre.

Urmărește AICI desfășurarea meciului FCSB - CFR Cluj!

Dacă Ovidiu Popescu a fost luat în colimator de Toni Petrea la primul gol al CFR-ului, faultul său provocând golul egalizator al campioanei, stoperul George Miron va trebui să-i ofere explicații lui Toni Petrea pentru faza de la golul secund al CFR-ului.

În minutul 39, Costache a „inventat” o pasă filtrantă pentru Deac, scos din ofsaid de neatentul Andrei Miron, preocupat mai mult să-l marcheze pe Debeljuh decât de poziția în care se afla Ciprian Deac.

Miron îl scoate din ofsaid pe Ciprian Deac

Dintr-un ricoșeu nefericit pentru roș-albaștri, mingea a ajuns din respingerea lui Andrei Vlad la Debeljuh, care a îndeplinit o simplă formalitate. Croatul a reluat de lângă același Miron, a cărui intervenție a venit prea târziu.

Debeljuh înscrie de lângă Miron și o duce pe CFR Cluj în avantaj

La pauză însă, când roș-albaștrii l-au introdus pe Vinicius, a fost scos fundașul stânga, Denis Haruț, iar Miron a continuat pe teren. Petrea a schimbat sistemul, folosind 3 stoperi.

FOTO Imagini spectaculoase din meciul FCSB - CFR Cluj

+19 FOTO

FCSB - CFR Cluj, în etapa #22. Prima repriză a derby-ului de pe Arena Națională: Debeljuh reușește „dubla”

FCSB - CFR Cluj. „Aroganța” maximă » Ce a început să scandeze galeria ardeleană, cu 3 minute înaintea fluierului de start