FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ 3-0

NOTE GSP: 4 jucători de la CFR Cluj, cei mai slabi în derby! Cine a impresionat de la FCSB + cine a dezamăgit

FCSB - CFR Cluj 3-0 Foto: FCSB +14   FOTO
FCSB - CFR Cluj 3-0 Foto: FCSB

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 martie 2021 07:05 / Actualizat sambata, 20 martie 2021 08:06

FCSB a reușit unul dintre cele mai bune meci din acest sezon și s-a impus categoric în derby-ul cu CFR Cluj, 3-0.

Echipa lui Toni Petrea a dominat clar meciul, fiind superioară la toate capitolele, în timp ce doi foști jucători ai bucureștenilor au greșit decisiv aseară. Arlauskis a fost eliminat corect cu 4 minute înainte de pauză, iar la 4 minute de la reluarea jocului Chipciu i-a pasat decisiv lui Olaru pentru 1-0.

Florin Tănase, Olimpiu Morușan și Darius Olaru, marcatorii celor trei goluri, au fost cei mai buni jucători de pe teren, fiind notați cu 8 de Gazeta Sporturilor. De la FCSB, doar Valentin Crețu, schimbat după 45 de minute a dezamăgit. Acesta a primit 5.

De partea cealaltă, Arlauskis, Camora, Susic și Chipciu au jucat slab și au luat nota 4, cea mai mică a meciului.

7a luat Toni Petrea, antrenorului lui FCSB. Edward Iordănescu a primita nota 5

CFR Cluj, dominată totală de FCSB

FCSB a jucat perfect în derby-ul de pe Arena Națională, așa cum o arată și statistica. Echipa lui Petrea șuturi a avut 11 șuturi pe poartă, în timp ce CFR nu a trimis niciunul. Scorul șuturilor la poartă: 15-2.

De la începutul anului ne-am gândit să fim pe primul loc, acesta a fost scopul. Merg acum la națională cu ideea să ne calificăm din grupa de la Euro U21
- Olimpiu Moruțan, mijlocaș FCSB

VIDEO Acționarul lui CFR Cluj, la GSP LIVE, după 0-3 cu CFR Cluj: „Noi n-am intrat să batem azi! S-a lipit tot de FCSB”

Citește mai multe știri despre FCSB - CFR Cluj:

Edi Iordănescu a intrat în direct, după umilința cu FCSB: „Suntem căzuți!” » Ce spune despre controversa cu Arlauskis

Florin Tănase a răbufnit după victoria cu CFR: „Trebuie să dăm 3-4 goluri pe meci, altfel se spune că nu suntem o echipă!”

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”