FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ

FCSB - CFR CLUJ // VIDEO Mihai Pintilii s-a „rupt” în prima repriză! Ce nu s-a văzut la TV: gesturi disperate ale lui Mache

Articol de - Publicat duminica, 22 septembrie 2019 21:20

Mihai Pintilii (34 de ani) s-a accidentat în minutul 40 al partidei dintre FCSB și CFR Cluj, la 0-0, și a fost nevoit să iasă de pe teren.

Imediat după de Pintilii a ieșit de pe teren, staff-ul lui Vintilă i-a făcut semn lui Florin Tănase să vină de la încălzire, dar acesta a replicat că nu-și terminase mișcările de stretching.

În acel moment, Marius Ianuli, team-managerul roș-albaștrilor, i-a făcut semn portarului Cristi Bălgrădean să tragă de timp, iar acesta s-a conformat imediat. Goalkeeperul a căzut imediat pe gazon și a acuzat o falsă accidentare la coapsă, jocul fiind întrerupt un minut.

În cele din urmă, Florin Tănase a intrat pe teren în primul minut al prelungirilor primei reprize.