FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CS MIOVENI 3-0

A marcat și are un mesaj pentru Edi Iordănescu: „Poate primesc mai multe șanse”

Edi Iordănescu, infectat cu COVID, nu a fost pe bancă la meciul cu CS Mioveni +27   FOTO
Edi Iordănescu, infectat cu COVID, nu a fost pe bancă la meciul cu CS Mioveni

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 octombrie 2021 23:30 / Actualizat duminica, 17 octombrie 2021 01:02

Andrei Dumiter (22 de ani, atacant) a profitat de numeroasele absențe de la FCSB și a fost pentru prima dată integralist la roș-albaștri. A marcat golul doi în victoria cu CS Mioveni, 3-0. La final, i-a transmis un mesaj antrenorului Edi Iordănescu: „Aștept mai multe șanse”.

• Cu un lot decimat și cu doar două rezerve pe bancă, FCSB a supraviețuit testului cu CS Mioveni de la Buzău. „Ajutați” și de fostul coleg Buziuc, eliminat în prima repriză la oaspeți, roș-albaștrii au tranșat partida după pauză (3-0
  • Din cauza infectărilor și accidentărilor, FCSB a avut doar 13 jucători apți la Buzău.

„Am aşteptat foarte mult acest moment, speram să vină mult mai repede, ca să-mi dea moral pentru meciurile ce urmează. Dar este bine că a venit acum, am profitat de şansă, am speculat-o şi aştept mai multe şanse în viitor. Cred că i-am demonstrat domnului antrenor că se poate baza şi pe mine. Că dacă stăm să ne uităm sunt aproape singurul jucător care în această seară a fost titular şi până acum nu a jucat.

Sper să se bazeze pe mine pentru că i-am demonstrat că pot juca foarte bine. Am simţit că voi da gol şi de aia am urmărit fiecare minge. Suntem un grup bun şi cei care au rămas în picioare sunt jucători de calitate. Le urez sănătate celor care au această boală şi sper să revină cât mai repede. Va daţi seama că putem duce încă o partidă, dar cei din club o să decidă. Dacă e mai bine să jucăm sau să amânăm meciul cu Farul”, a declarat atacantul venit în vară de la Sepsi, pentru Telekom Sport.

Andrei Dumiter

Argeșenii acuză arbitrajul

Viciere de rezultat la FCSB - Mioveni! » Două erori decisive: „Nici înainte de Revoluție n-am văzut așa ceva! Să plece toți de la Comisii!”
FCSB - CS Mioveni 3-0

La golul doi a fost ofsaid. Suntem prea mici ca să vorbim. Sunt puțin supărat. Să existe puțin respect! Când joci în 10 împotriva FCSB-ului, una dintre cele mai bune echipe din România, e foarte greu să reziști. S-au vehiculat tot felul de lucruri, au jucători infectați, dar a cam fost echipa de bază. Suntem speriați de virus, sunt foarte mulți infectați. Rămâne să ne vaccinăm, dacă așa trebuie. Să decidă autoritățile. Personal, eu sunt vaccinat. 50-60% din jucători sunt vaccinați
Iustin Popescu, goalkeeper CS Mioveni

N-a fost nevoie să revăd faza, am simțit din timpul meciului că n-a fost penalty. Keșeru s-a aruncat peste picioarele mele. Cred că prea ușor s-a acordat penalty, a fost și ofsaid la gocul doi. Dacă am fi jucat 11 contra 11, nu știu dacă am fi pierdut azi. Suntem supărați. Am venis să scoatem minimum un punct din acest meci și am demonstrat că ne putem bate de la egal la egal cu ei
Adrian Scarlatache, fundaș CS Mioveni

FOTO. Cele mai tari imagini din FCSB - CS Mioveni 3-0

FCSB - CS Mioveni / Sursă foto: Crisi Preda (GSP)
+23 FOTO

Cum au sărbătorit roș-albaștrii victoria:

VIDEO+FOTO FCSB - CS Mioveni 3-0 » Victorie MARE pentru FCSB, într-un meci în care a avut doar două rezerve » Keșeru, MVP la Buzău

FCSB, în încurcătură? Ce a putut fi observat pe tricourile roș-albaștrilor la meciul cu Mioveni

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”