FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

FCSB - DINAMO 3-3 // Nistor nu a mai rezistat » Și-a făcut autocritica după egalul cu FCSB: "Dacă eram un pic mai inteligent, câștigam!" » Anunță hegemonia lui Dinamo

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 iulie 2018 23:07

FCSB - DINAMO 3-3 // Dan Nistor, căpitanul celor de la Dinamo, a vorbit despre superderby-ul cu FCSB, încheiat 3-3. Dinamovistul își reproșează faza de la ultimul minut, când a irosit un contraatac prin care echipa lui Bratu ar fi putut da lovitura.

"Eu cred că, în cele din urmă, a fost un rezultat echitabil. Scorul putea fi unul mai mic, au fost multe greșeli de ambele părți. Dacă eram un pic mai inteligent, putea fi 4-3 la acel șut al meu din ultimul minut. Păcat că n-am avut un teren așa bun, ambele echipe au fost incomodate de gazon.

La primul gol a fost greșeală de marcaj, chiar ne spusese Mister să avem grijă. Apoi, la golul secund al lor, nici nu-mi dau seama cum a intrat mingea în poartă.  Pe viitor nu trebuie să mai facem aceleași greșeli și să încercăm să fim mult mai atenți. Fotbalul românesc e în vizibilă creștere, asta e părerea mea. Avem 4 puncte după două etape, ne așteaptă un meci greu la Mediaș, dar mergem acolo cu gândul de a câștiga!

Mulțumesc peluzei noastre, care e la înălțime la fiecare derby și la fiecare meci. Împreună putem merge acolo, sus, unde ne este locul. Individualitățile contează mai puțin, forța grupului e importantă! Faptul că am revenit de 3 ori înseamnă că vom fi o forță în acest campionat", a declarat Dan Nistor, la TV Telekom Sport.

Citește aici cronica memorabilului derby FCSB - Dinamo 3-3